В Україну насувається потужний циклон: прогноз синоптика

event 18:05 П’ятниця 24 Листопадаа 2023 Погода

26-27 листопада в більшості областей України очікуються складні погодні умови під впливом потужного південного циклону. Негода омине лише захід та схід країни. 

Про це каже синоптик Ігор Кібальчич, передає meteoprog.

За його даними, вдень 26 листопада мінімальний тиск у центральній частині циклону знизиться до 965 – 970 гПа, а при виході на сушу в районі Миколаївської та Херсонської областей не виключені й більш низькі показники тиску, які можуть стати рекордними.

Коментар: У тиловій частині циклону спостерігатимуться високі баричні градієнти, які можуть спровокувати ураганні пориви вітру (понад 32 м/с) у прибережній зоні та над акваторією моря“, – застерігає синоптик.

За його даними, ввечері 26 листопада та протягом ночі 27 листопада циклон пройде шлях від гирла Дніпра до північних районів Сумської області. Протягом усього зазначеного періоду в південних, центральних та північних областях фіксуватимуться небезпечні, подекуди стихійні метеорологічні явища, попереджає він.

Коментар: Найбільш загрозлива та небезпечна метеорологічна обстановка складеться у північно-західній частині Чорного моря, охоплюючи прибережні зони Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та північний захід Криму (максимальний 3 рівень небезпеки на карті)”, – повідомив синоптик.

За його даними, у зазначеній місцевості 26 листопада очікуються пориви західного та північно-західного вітру 25-30 м/с, місцями 31-35 м/с. На акваторії моря сильний шторм та згінно-нагінні явища, які можуть призвести до затоплення низинних ділянок місцевості. На півдні Херсонської області та у Криму можливі грози.

Коментар: Крім того, очікується випадання сильних опадів у вигляді дощу з переходом у сніг, на Одещині сильна хуртовина, приріст снігового покриву до 25-35 см“, – прогнозує Ігор Кібальчич.

Читайте також: Без снігу, але холодно: яку погоду прогнозують синоптики на грудень

Дальність видимості при хуртовині може знижуватися до 70 – 200 метрів, каже він, а на дорогах і тротуарах очікується ожеледиця та сніговий накат.

Коментар: Погодні умови можуть призвести до масових падінь дерев, пошкодження дахів, обривів ліній електропередач та паралізації цивільної інфраструктури“, – попереджає фахівець.

Штормове попередження в Україні

У межах другого рівня (червоного на карті) також спостерігатимуться стихійні явища, пов’язані переважно з поривами вітру до 25-28 м/с, сильною хуртовиною та сильним снігом.

Коментар: “Найбільш тривалі снігопади і хуртовини очікуються на заході Кіровоградської, у Черкаській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Тут висота снігового покриву за 1,5 доби може сягнути місцями 30-50 см”, – попереджає синоптик.

У зоні дії першого рівня спостерігатимуться небезпечні метеорологічні явища з меншою інтенсивністю і тривалістю. Очікуються пориви вітру 17-23 м/с, опади у вигляді дощу та мокрого снігу. На сході Вінницької та Житомирської областей – хуртовини, а у Полтавській та Сумській областях – місцями ожеледь.

Коментар: “У другій половині дня 27 листопада внаслідок переміщення циклону далі на північ Європи, по всій Україні очікується стабілізація погодних умов з поступовим припиненням явищ та послабленням вітру”, – прогнозує Ігор Кібальчич.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward