Чи буде в Україні аномальна спека: метеоролог дала прогноз на літо 2024

event 15:17 Середа 10 Квітня 2024 Погода

Літо 2024 в Україні, можливо, й не буде рекордно спекотним. З одного боку очікується нейтральна фаза між “Ель-Ніньйо” та “Ла-Нінья”, а з іншого – на планету впливатиме дуже активна сонячна радіація, пише уніан.

Про це розповіла кандидат географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух.

І розрахунки, і експертні оцінки говорять про те, що у нас літо може бути спекотним. Але, якщо до цього йшлося про те, що воно може бути найспекотнішим, то зараз більш обережно йдеться про це. Можливо, що це літо і не виявиться найбільш спекотним. Хоча буде досить таки теплим“, – каже метеоролог.

Читайте також: В Україну йдуть дощі та похолодання: коли чекати негоди

Така ситуація, за словами експерта, пов’язана з кількома чинниками. Вона пояснила, що на процеси такого великого масштабу, які впливають на циркуляцію атмосфери протягом тривалого періоду, впливає стан океанів.

І одне з таких явищ, яке спостерігається в океані, – це південне коливання. Тобто в екваторіальних широтах Тихого океану у нас спостерігається “Ель-Ніньйо” і “Ла-Нінья” – підвищення або охолодження екваторіальних вод, які суттєво впливають потім на циркуляцію“, – пояснила Балабух.

Зараз, за її словами, ці аномально високі температури, які, зокрема, спостерігаються і в Україні також, зумовлені додатною фазою “Ель-Ніньйо”. Як правило, в роки “Ель-Ніньйо” і спостерігаються досить високі температури повітря в наших помірних широтах.

Читайте також: Сьогодні Україну накриє потужний антициклон: прогноз синоптика

Зараз ми бачимо, що фаза “Ель-Ніньйо” закінчується і дуже стрімко температура океану починає охолоджуватися. Тобто ми переходимо в нейтральну фазу і, можливо, завдяки цьому температура повітря може дещо знизитися“, – каже метеоролог.

Але, за її словами, відіграє велику роль ще й інший фактор – природні чинники, які впливають на температуру повітря.

Один з них – це сонячна радіація. Ви знаєте про ці цикли сонячні? 11-річні. То от зараз у нас спостерігається 25-й цикл сонячної радіації. І відповідно, до жовтня буде відзначатися максимальна активність. І от можливо, що цей чинник також вплине на те, що температура повітря влітку може бути вищою за норму“, – прогнозує Віра Балабух.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward