Зеленський перевів валютні кредити українців в гривню

event 10:55 Четвер 22 Квітня 2021 ПОДІЇ

Мова йде про позичальників, які отримали кредити в іноземній валюті, але не змогли здійснити платежі, в тому числі через збройну агресію проти України.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зеленський підписав Закони, якими валютні кредити українців буде переведено в гривню. Їх у другому читанні підтримала Рада ще 13 квітня.

Мова йде про закони, які покликані захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами, серед іншого, через збройну агресію проти України.

Документи стосуються і кредитів на житло, і всіх споживчих кредитів. Зокрема передбачається:

  • що пробачаються штрафи, пені, неустойки та т.д;
  • протягом 10 років повинні бути погашені тіло кредиту і відсотки;
  • відчужувати житло можна не раніше 3 років після реструктуризації валютного кредиту.
  • Днем початку реструктуризації вважається день вступу в силу відповідного закону.

У Зеленського зазначили, що споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще за іпотечного буму 2006-2007 років.

Коментар:Оскільки з початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, це вдарило по здатності позичальників обслуговувати валютні кредити“, – йдеться у повідомленні.

Тому тепер позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту.

Документ передбачає, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом, а відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років, проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

Джерело: сайт AP News

Читайте також: Арахамія вигадав, як покарати Тищенка за вечірку в готелі

Останні новини
17.05.2021, Понеділок
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward