Середа 25.11.2020

-:-

Вчені розповіли, звідки з’явилися різні породи собак

event 15:40 П’ятниця 30 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Дослідники вивчили геноми 27 стародавніх собак, щоб з’ясувати, хто були їхні пращури. Більшість стародавніх собак походили з Близького Сходу і з Сибіру, ​​а потім з’явилися й інші види.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Собака походить від вовка, а вже потім людина підключила селекцію – так, приблизно, думають більшість людей про те, звідки пішла різноманітність наших чотирилапих друзів. Як виявилося, собаки вже 11 тисяч років тому мали п’ятьох різних предків.

Дослідники, вивчивши геноми 27 стародавніх собак, виявили, що стародавні пси вже тоді мали як мінімум п’ять різних предків. А зараз сучасні собаки у всьому світі у собі мають суміш генів цих древніх тварин.

Наприклад, австралійський дінго є близьким нащадком новогвінейської співаючої собаки. Тим часом чихуахуа й ірландський тер’єр мають традиційне європейське походження.

Коментар: Деякі відмінності, які ви спостерігаєте між собаками, виникли ще в Льодовиковий період. До кінця цього часового відрізку собаки, які ведуть своє походження від вовків, уже були широко поширені в Північній півкулі“, – повідомив Понтус Скоґлунд, співавтор дослідження, яке проходило в Інституті Френсіса Кріка.

Більшість стародавніх собак розмножувалися з Близького Сходу і з Сибіру. Але в Бронзовому столітті генетична картина зазнала радикальних змін. У Європі вимерли два види собак, і їх замінила нова порода, яка є й зараз і визнається як європейська порода.

Джерело: сайт Daily Mail

Читайте також: В Україну насувається потужний циклон, який принесе значне похолодання та сніг: прогноз синоптиків

Останні новини
24.11.2020, Вівторок
23.11.2020, Понеділок
22.11.2020, Неділя
21.11.2020, Субота
20.11.2020, П’ятниця
19.11.2020, Четвер
Читати більше новинarrow_forward