Вчені довели, що сосна очищає воду від 99% бактерій

event 16:56 Субота 17 Квітня 2021 ПОДІЇ

Ксилема неквітучих дерев, таких як сосна та гінкго, є недорогим і ефективним матеріалом для фільтрації води.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Дефіцит питної води — одна із глобальних проблем, яка особливо гостро стоїть у країнах, що розвиваються, через відсутність необхідної інфраструктури. За даними ООН, 2,2 млн людей щорічно помирають від захворювань, викликаних відсутністю безпечної питної води.

Сьогодні на світовому ринку представлено безліч технологій очищення води, багато з яких, за словами вчених, мають помітні недоліки. Системи, засновані на очищенні хлором, добре працюють у великих масштабах, але є дорогими. Кип’ятіння води для видалення забруднень потребує великої кількості палива. Мембранні фільтри дорогі, потребують насоса та можуть легко засмітитися.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (США) показали, що невеликий шматок ксилеми — молодий деревини, що лежить безпосередньо під корою, може відфільтрувати з води понад 99 % бактерій, у тому числі кишкову паличку.

Автори розробки впевнені, що ксилема неквітучих дерев, таких як сосна та гінкго, є недорогим і ефективним матеріалом для фільтрації води, особливо в сільських районах.

Для кожного регіону автори дослідження пропонують використовувати свої види хвойних. Наприклад оптимальними будуть такі види, як сосна звичайна, сосна чорна, ялина звичайна, модрина даурська, біота східна, ялиця сахалінська.

Створений прототип фільтрує воду зі швидкістю 1 л/год.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Українець встановив світовий рекорд з підіймання штанги (відео)

Останні новини
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
29.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward