Українські вчені першими у світі навчилися прогнозувати перебіг COVID

event 15:08 П’ятниця 05 Березня 2021 ПОДІЇ

Щоб спрогнозувати перебіг хвороби, досить здати аналіз крові на рівень позаклітинної ДНК, з’ясували в НАН України.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: В Україні вчені першими у світі навчилися прогнозувати перебіг COVID-19, довівши зв’язок між рівнем позаклітинної ДНК в крові і тяжкістю захворювання. Про це заявив завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко.

Зараз лікарі не можуть прогнозувати, як COVID-19 буде розвиватися у конкретного пацієнта, говорить Досенко. Зокрема, незрозуміло, чому один пацієнт одужує за 7-10 днів, а інший – може потрапити в залежність від кисню.

Коментар: Тому всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій. Мені приємно повідомити: ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вищий він, то гірший прогноз), і довели це, до речі, першими в світі“, – пояснив Досенко.

При госпіталізації у пацієнтів, які перебували в різному стані, брали кров для визначення рівня позаклітинної ДНК і днями вже отримали остаточні результати.

Коментар: Все, що потрібно людям, щоб буквально в перший день хвороби передбачити, наскільки важким буде її перебіг і, відповідно, які препарати слід приймати – здати кров на визначення рівня позаклітинної ДНК“, – підсумував Досенко.

Джерело: сайт Кореспондент

Читайте також: Ізраїль першим у світі заявив про перемогу над коронавірусом

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward