У лютому водіїв чекають погані новини: пальне буде у дефіциті

event 17:42 Середа 04 Січня 2023 Суспільство

Власників автівок чекає нелегкий період, через дефіцит палива та дизелю в лютому. Про це Фокусу розповів директор спеціальних проєктів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.

Вартість палива у 2023 році буде залежати від трьох факторів: інфляції, девальвації та скорочення обсягів пропозиції.

“Обмеження обсягів пропозиції пов’язані з тим, що до нас везуть паливо тільки через західний кордон, в основному через автомобільні пункти, три річкові порти на Дунаї, невеликий обсяг надходить залізницею. Внутрішнє виробництво близьке до нуля”.

Рябцев припустив, що після 5 лютого набудуть чинності обмеження на експортні постачання тих країн, куди продовжуватиме надходити російська нафта — Чехія, Словаччина, Угорщина, один завод у Болгарії та один — у Хорватії, там вироблене йтиме лише на внутрішнє використання.

“Особливо складним буде весняний період, коли зросте попит на дизель із боку аграріїв. Як його задовольнять трейдери? Жодних довгострокових контрактів не укладають. Зростання цін буде ситуативним, залежно від наявності палива на європейському ринку”. 

Читайте також: На Рівненщині з річки дістали мертве тіло

Він додав, що напередодні аграрного сезону темпи зростання цін на дизель будуть вищими, ближче до літа, швидше за все, активніше дорожчатиме автогаз. Бензин дорожчатиме, попит на нього не змінюється.

Останні новини
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward