“Ціну заморозили”: на Рівненщині встановили фіксовану вартість газу на наступні 12 місяців

event 13:04 Четвер 29 Квітня 2021 ПОДІЇ

1 травня цього року в Україні почне працювати річний тариф. Це фіксована ціна на газ, що діятиме упродовж наступних 12 місяців, до 25 квітня 2022 року.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Тариф запровадили всі постачальники блакитного палива на виконання рішення регулятора – НКРЕКП і оприлюднили 25 квітня. Про це повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час онлайн брифінгу.

Коментар:Таким чином, споживач отримує своєрідну страховку від можливих стрибків ціни, як було в попередні роки. Люди знають, що напередодні опалювального сезону або під час нього ціна не змінюватиметься та можуть прогнозувати свої витрати“, – зазначив Ігор Тимошенко.

Річний тариф є різним у кожного постачальника. Найнижчий тариф пропонують ті підприємства, які раніше масово постачали газ для населення Рівненської області. Наприклад, ТОВ “Рівнегаз ЗБУТ” запропонував річну ціну 7,99 грн за кубометр.

Також державна компанія “Нафтогаз” запропонувала одну з найвигідніших цін, що становитиме 7,96 грн за куб з ПДВ, без вартості розподілу/доставки. Інші газопостачальні компанії – в межах до 13,5 грн за кубометр.

Важливо, що компанії не зможуть підвищувати вартість газу, однак встановлені правила дозволять газопостачальникам знижувати ціни в межах річного тарифу. Отож, влітку, коли ціна на газ в Європі традиційно почне знижуватися, в українських компаній також з’явиться для цього більше можливостей.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначає:Уряд очікує, що “Нафтогаз” та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи“.

За словами Глави Уряду, річний тариф –  це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів і від майбутніх коливань ціни взимку. Тоді питання знову стане актуальним, бо збільшиться  попит та реальне споживання газу. Також він дозволяє зберегти в Україні всі переваги відкритого ринку газу. Тож споживачі й наділі можуть обирати постачальника за критеріями ціни та якості послуг, а також змінювати його.

Джерело: пресслужба Рівненської ОДА

Читайте також: “На Рівненщині лікаря однієї з центральних районних лікарень викрили на хабарі: деталі

Останні новини
07.05.2021, П’ятниця
06.05.2021, Четвер
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward