“Справжнє гетто”: показали, як живуть маріупольці у фільтраційних таборах росіян

event 11:44 Четвер 05 Травня 2022 ПОДІЇ

Російські окупанти створили для жителів Маріуполя фільтраційні табори, що стали справжніми гетто. Чоловіків з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка – всього близько двох тисяч осіб – звезли в села Безіменне та Козацьке Новоазовського району, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Повідомляється, що окупанти не дозволили брати з собою особисті речі, а паспорти та інші документи для ідентифікації особи було відібрано.

Чоловіків розмістили у приміщенні школи та клубу (на відео школа в с. Безіменне. – Ред.). Четвертий тиждень чоловіків насильно утримують, не дозволяючи покидати територію школи без конвою російських військових. Умови утримання – жахливі: люди вимушені спати на підлозі у коридорах. Медична допомога не надається“, – повідомив він.

Андрющенко додав, що серед людей у школі зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивну залу школи перетворено на ізолятор, де зачинено без медичного догляду велику кількість людей. 

В с. Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу.

Двічі на день окупанти проводять перекличку. В разі відсутності будь-кого з утриманих обіцяють посилювати тортури та вдатись до розстрілу інших затриманих. Людей годують три рази на день “справжньою баландою“.

В місті утриманні в якості точки гігієни одна раковина з холодною водою на тисячі людей. Гігієна як така відсутня, що посилює захворюваність серед утримуваних. Документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію табору. Були окремі спроби, але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба за іронію долі була прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хреста, які утримані бачили з вікон“, – повідомив радник мера Маріуполю.

Він додав, що всіх утриманих, включаючи хворих та людей з інвалідністю залучають до роботи з благоустрою села та Новоазовська під конвоєм російських військових. Щодо подальшої долі окупанти наголошують, що “ще не вирішили – використати  людей як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів“.

В понеділок, 2 травня, на вишикуванні людям було оголошено, що вони візьмуть участь у “параді” на 9 Травня в Маріуполі в якості “полонених”. Для цього їх переодягнуть у форму українських солдатів.

Зворотний бік цього жахіття – життя жінок, що залишились в районах Гугліно, Мирний та Волонтерівка. Через відсутність чоловіків та велику кількість окупантів, що оселились у тому районі, домівки тотально розграбовуються росіянами навіть при наявності в будівлі людей. На вулицю жінки не виходять через страх зґвалтування“, – сказав Андрющенко.

Останні новини
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward