Штрафи за неявку до військкомату: скільки доведеться заплатити за ігнорування повісток

event 20:12 П’ятниця 27 Січня 2023 Суспільство
povistka

Вже майже рік в Україні триває загальна мобілізація. Через агресію росії та постійну наступальну кампанію командування ЗСУ потребує нарощування сил. Тому військовозобов’язаним надходять повістки. Ті, хто їх ігнорують, платять штрафи, пише Оbozrevatel.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Які штрафи передбачені за ігнорування повісток

Є два поняття, які повинні розрізняти військовозобов’язані: повістка і мобілізаційне розпорядження. Відмова від отримання повістки без поважних причин загрожує адміністративною відповідальністю, зауважують юристи. Виняток ― якщо повістку неправильно заповнили. Тоді у присутності свідків заповнюється відповідний акт.

Якщо без причини людина відмовилася брати повістку для уточнення даних чи проходження медкомісії, тоді загрожує штраф від 3,5 тисяч гривень до 8,5 тисяч гривень.

Читайте також: Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних

Якщо військовозобов’язаний тричі чи більше разів ігнорує повістки, його вже можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Які наслідки ігнорування мобілізаційного розпорядження

Мобілізаційне розпорядження – це документ, який передбачає більшу відповідальність. Це повістка, яку вручають військовозобов’язаному із висновком медкомісії. Якщо військовозобов’язаний навіть лише один раз проігнорував наказ з’явитися у ТЦК, йому загрожує позбавленням волі від 3 до 5 років.

Останні новини
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward