Резніков назвав суму, за яку реально купують одне яйце в ЗСУ

event 11:44 Понеділок 06 Лютого 2023 Суспільство

Міністр оборони Олексій Резіноків прокоментував скандал щодо системи харчових закупівель. В інтерв’ю УП він заявив, що журналіст-розслідувач помилився, коли заявив, що “яйця закуповують по 17 гривень”. За його словами, вартість одного яйця у закупівлях Міноборони цьогоріч становила приблизно 8,5 гривень / шт.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Міністр пригадав, як дізнався про скандал. Тоді він був на засіданні Рамштайну, він не мав з собою телефона, оскільки всі гаджети вони мали задати, поки тривала зустріч.

Його здивувало ключове звинувачення: “Яйце за 17 гривень”.

За його словами є види продуктів, які на вагу, а є види, які поштучно. В розділі “кілограми” в рядку навпроти “яйце” стоїть цифра 17. Якщо точно читати цей додаток, то кілограм яєць, за думкою того, хто його заповнював, вартий 17 гривень.

Мої колеги подивилися документи, сказали: “Це хтось неправильно сприйняв”. Мало того, в жодному документі не існує позиції “яйце, одна штука коштує 17 гривень”. Кажу: “А звідки взяв журналіст?”. “Ну, напевно, він помилився, тому що в документі в розділі “штуки” немає цифри 17. Вона стоїть там, де вага”. А це трошки інше…

Я не захищаю їх, але якщо ви відкриєте будь-яку кулінарну книгу, все буде написано в грамах. Ніколи ви не побачите “візьміть стільки-то штук”. 

Мало того, якщо ви відкриєте статистику Мінстата, який обліковує кількість молока, яке Україна виготовляє, це буде в літрах. Кількість картоплі, яка росте в Україні, буде в тоннах. Кількість яєць, яку виготовляє весь наш агросектор, буде в тоннах, не в кількості. Ви не знайдете кількість яєць, які в Україні несуть курки.

Але коли ми приходимо в супермаркет, дійсно лоток 1 гатунку, 2 гатунку чи вільного вигулу фасовка 10 або 20 штук, і в них є ціна. Тому при всій щирій повазі до пана Юрія, який зробив цей матеріал, правильно розслідуючи дивину, в мене до нього тільки подяка за це, але тут відбулося, напевно, помилкове його сприйняття, бо він сказав, що яйце коштує 17 гривень. Але у додатку в розділі “штука” немає 17 гривень
“, – розповів Резніков.

На питання журналіста, “хіба кілограм яєць коштує 17 гривень?” Резніков зауважив, що мова йде про яйця різного гатунку, які мають різну вагу відповідно.

–  Я почав питати: “А чому 17 гривень за кілограм? Це не може бути”. Мені відповіли: “Яйце може важити 40 грам, 50 або 60 в середньому – це перший, другий гатунок. Тому в одному кілограмі може бути 17 яєць, а може бути 23, плюс-мінус.

Якби вони були по 50 грамів, було б їх 20. Тому, якщо ви їх розділите, ви отримаєте середню ціну за штучку, що відповідає аналогічним цінам на ринку й аналогічним цінам інших постачальників.

– То скільки за штуку виходить?

– Приблизно 8,5 гривень в цьому році. Але дурня в тому, що тоді цифра не 17, а 170. Можливо, якби пан Юрій побачив 170, він би сказав: “Не може бути 170 одне яйце”, почав би рахувати й побачив, що це в кілограмах. 

Останні новини
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward