Компанія Nestlé відмовляється від використання пальмової олії

event 16:07 Четвер 25 Березня 2021 ПОДІЇ

Швейцарська компанія Nestlé замінить пальмовий стеарин, який раніше використовували у виробництві “Мівіни”, на якісну соняшникову олію українського виробника. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Компанія буде використовувати лише якісні інгредієнти, а саме – спеціальні сорти пшениці, спеції і соняшникову олію українського виробництва. 

Заміна пальмового стеарину та інших шкідливих інгредієнтів у рецептурі зменшить на 80% кількість насичених жирів і на 20% загальну жирність продукту, що відповідає рекомендаціям ВООЗ, яка закликає заборонити використання пальмової олії у продуктах харчування.  

Відомо, що гідрогенізована пальмова олія підвищує ризик виникнення серцево-судинних та онкозахворювань, зокрема у дітей.

Проте, як зауважив народний депутат Дмитро Соломчук, котрий є ініціатором законопроєкту про заборону пальмової олії, українські виробники солодощів і досі використовують шкідливі для здоров’я жири. 

Коментар: “Компанія Nestlé дослухалася до наших порад і показує чудовий приклад іншим виробникам. 

Треба використовувати українські натуральні жири, а не малазійський чи індонезійський імпорт”, – стверджує нардеп.

Нагадаємо, що в Україні зареєстрували законопроєкт №5148 від 23.02.2021 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми”. Він передбачає заборону використання пальмової олії у харчових та молочних продуктах, та в дитячому харчуванні. 

Основні завдання цього законопроєкту:

  • заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні; 
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • штрафні санкції за порушення;
  • чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Читайте також: “Заборонити не можна використовувати”: рівненський нардеп пояснив, чому пальмова олія руйнує не лише здоров’я, а й економіку держави

Автор:
Останні новини
05.02.2023, Неділя
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
01.02.2023, Середа
31.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward