ХАМАС перешкоджає українцям виїхати з Сектору Гази – посол

event 12:24 Четвер 02 Листопадаа 2023 У СВІТІ

Понад 300 громадян України наразі перебувають у Секторі Гази й хотіли б залишити його межі, повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

“Поки що українцям не вдалося виїхати, але є жива черга людей, які хочуть виїхати – це досить велика кількість людей. Що стосується українців… є понад 300 українців. Переважно це жінки та діти, які жили в Секторі Гази й хотіли б виїхати”, – сказав Бродський в ефірі національного телемарафону в четвер, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, терористична організація ХАМАС, яка контролює Сектор Гази, перешкоджає виїзду і палестинців, і іноземців із Сектора. Проте під тиском міжнародних інституцій почала випускати іноземних громадян.

“Що стосується Ізраїлю, то ми не тільки не перешкоджаємо, а ми закликаємо іноземних громадян виїхати із Сектора Гази. На жаль, ХАМАС перешкоджає виїзду цивільних осіб із Сектора Гази, тому що ХАМАС користується цивільним населенням як живим щитом. Але сподіваюся, що спільні зусилля дадуть змогу іноземним громадянам, зокрема й громадянам України, залишити Сектор Гази”, – сказав посол.

За його словами, посольство України сформувало списки громадян, які підлягають евакуації, їх передали ізраїльській та єгипетській (приймаючій) сторонам. Зокрема, за словами Бродського, в Ізраїлю є повна інформація про українців, які проживають у Секторі Гази.

“Наскільки я розумію, потім буде організовано виїзд громадян України з Єгипту. Як ви знаєте, нині кордон між Ізраїлем і Сектором Гази абсолютно закритий, триває військова операція, тому єдина можливість виїхати із Сектора Гази – це через Єгипет. Це те, що почало відбуватися”, – сказав посол.

Читайте також: Міноборони передало для військових пів сотні модульних будинків: вони можуть слугувати як казарми

Водночас Бродський констатував, що ХАМАС перешкоджає виїзду, а Єгипет не хоче пускати на свою територію палестинців, “тому є велика проблема з цивільним населенням”, яке наразі перебуває переважно на півдні Сектора Гази.

Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward