58-річний український снайпер встановив абсолютний рекорд: він вбив окупанта на відстані 3.8 м

event 16:45 Середа 06 Грудня 2023 Війна

Український снайпер В’ячеслав Ковальський побив світовий рекорд, влучивши у російського окупанта на відстані 3800 метрів. Попередній рекорд становив 3540 метрів.

Снайпер і його напарник розповіли The Wall Street Journal, як усе відбувалося.

Ковальський годинами нерухомо лежали при нульовій температурі, перш ніж надійшла команда стріляти в окупанта на відстані понад 3 км. “Можна”, – сказав його навідник, і В’ячеслав натиснув на спусковий гачок.

Кулі знадобилося близько дев’яти секунд, щоб досягти своєї цілі, яка зігнулася і впала, згідно з відеозаписом пострілу, який переглянуло WSJ.

Видання зазначає, що хоч новина про новий рекорд облетіла весь світ, деякі експерти скептично ставляться до того, що постріл Ковальського був рекордним. Для ураження цілей на великих відстанях потрібно враховувати безліч чинників: від вологості повітря до швидкості вітру, температури та кривини землі. А ще їм потрібна хороша гвинтівка і багато везіння.

Читайте також: “Укрзалізниця” запускає сервіс бронювання квитків для військовослужбовців 

В’ячеслав Ковальський використовував зброю та кулю українського виробництва.

“18 листопада Ковальський вже пакував свою гвинтівку, коли куля досягла мети, і напарник крикнув, що це було влучання. Постріл був знятий на відео, і, переглянувши його пізніше, Ковальський та інші снайпери дійшли висновку, що він був смертельним”, – йдеться у матеріалі.

“Я думав, що росіяни тепер знатимуть, на що здатні українці. Нехай сидять вдома і бояться”, — сказав Ковальський.

Експерти та снайпери, з якими поспілкувались журналісти, кажуть, що заявлений постріл хоч і складний, але можливий. Бійці мали необхідне обладнання для пострілу, але деякі чинники не залежали від них, наприклад, погодні умови.

“У звичайній снайперській стрільбі є дуже багато змінних, які важко піддаються кількісній оцінці, тому реальність така, що на дистанціях понад 1300 метрів можна покладатися більше на везіння, ніж на майстерність”, — сказав Стів Волш, колишній інструктор зі снайперської стрільби морської піхоти США.

Постріл Ковальського відбувся на відстані 3800 метрів, що приблизну на третину довше, ніж довжина мосту “Золота Брама” у США. Попередній рекорд належав канадському снайперу під час війни в Іраку у 2017 році. Тоді влучний постріл відбувся на відстані 3540 метрів.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward