The Economist розкрив, чому Євросоюз не збільшує виробництво снарядів

event 10:55 Понеділок 27 Травня 2024 ПОЛІТИКА

Європа намагається збільшити виробництво артилерійських снарядів і ракет, але цьому заважає дефіцит вибухівки. 

Про це пише The Economist.

Видання зазначає, що ЄС потребує тонни горючих речовин, щоб досягти виробництва 2 млн снарядів на рік до кінця 2025 року. Також необхідні додаткові заряди для запуску снарядів на десятки кілометрів.

«Проблема в тому, що виробники вибухівки не впевнені, що виробництво можна збільшити, і бояться, що тонкощі галузі перешкодять зростанню, необхідному Україні, щоб залишатися конкурентоспроможною на полі бою», – йдеться у статті.

Автори наголошують, що закінчення холодної війни призвело до різкого падіння попиту на зброю та змусило багатьох європейських виробників вибухівки скоротити виробництво або просто закрити його.

Читайте також: У Міноборони роз’яснили, кому потрібно показувати військовий квиток в разі перевірки

«Сиві інженери йдуть на пенсію, і мало хто з молодих людей хоче працювати з вибуховими речовинами для роботи в аспірантурі», – розповів Йоганн Хехерль, професор Університету Бундесверу в Мюнхені.

Водночас як пише видання, індійські та японські виробники вибухівки «заповнюють певну прогалину». При цьому деякі експерти стурбовані тим, що вибухівка з-за кордону менш якісна і тому може пошкодити обладнання.

Наразі компанії вкладають гроші у збільшення потужностей, але один інсайдер галузі зазначає, що будівництво заводу з нуля може тривати від трьох до семи років. Окрім того, перешкоджати збільшенню потужностей можуть і правила безпеки та охорони навколишнього середовища, повідомила Крістіан Меллінг з Німецької ради з міжнародних відносин.

Читайте також: Мінлива хмарність і місцями грози: прогноз погоди на 27 травня

Видання нагадало закладення 11 квітня першої цеглини для паливного заводу Eurenco в Бержеракі, який, за словами президента Франції Еммануеля Макрона відкриється в рекордно короткі терміни, до 2025 року.

«Проте, коли починається літній наступ росії, це недостатньо швидко, щоб допомогти українцям», – констатує The Economist.

Останні новини
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward