Байден підтвердив, що віддав наказ вдарити по військових об’єктах Ємену

event 09:48 П’ятниця 12 Січня 2024 У СВІТІ

США та Велика Британія провели повітряну операцію в Ємені.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

“Сьогодні, за моєю вказівкою, військові сили США — разом із Сполученим Королівством і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів — успішно завдали ударів по ряду цілей у Ємені, які використовували повстанці Хусити, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства в одній з найважливіших водних шляхів світу”, – заявив Джо Байден.

Як зазначається, ці удари є прямою відповіддю на безпрецедентні атаки Хуситів на міжнародні морські судна в Червоному морі. Включно з використанням протикорабельних балістичних ракет вперше в історії. Ці атаки поставили під загрозу персонал США, цивільних моряків і партнерів, поставили під загрозу торгівлю та свободу судноплавства. 

Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство. Екіпажі з понад 20 країн зазнавали погроз або були взяті в заручники під час актів піратства. Понад 2000 кораблів були змушені відхилити тисячі миль, щоб уникнути Червоного моря, що може спричинити тижні затримок у термінах доставки продуктів. А 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогодні атаку, націливши її безпосередньо на американські кораблі.

Читайте також: Samsung випустив смартфон та планшет, яким не потрібна батарея

У Білому домі додають, що напередодні Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою до хуситів припинити напади на торговельні та комерційні судна. Проте атаки не припинилися, тому правління вирішило діяти рішучіше.

“Сьогоднішні оборонні дії відбулися після цієї широкомасштабної дипломатичної кампанії та ескалації нападів повстанців Хуситів на комерційні судна. Ці цілеспрямовані удари є чітким сигналом того, що США та наші партнери не потерплять нападів на наш персонал і не дозволять ворожим особам поставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших комерційних маршрутів у світі. Я без вагань спрямую подальші заходи для захисту наших людей і вільного потоку міжнародної торгівлі, якщо це необхідно”, – зазначив Байден.

Теги: США
Останні новини
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward