В Україні виставлять на продаж два великих державних банки: на що це вплине

В Україні виставлять на продаж два великих державних банки: на що це вплине

Український уряд планує поступово скорочувати присутність держави у банківському секторі. Для цього найближчим часом готуються до продажу пакети акцій двох системно важливих банків — "Сенс Банку" та "Укргазбанку", які нині перебувають у власності держави.

Що передбачає рішення

Як повідомили у Міністерстві фінансів, цей крок відповідає зобов’язанням України перед Міжнародним валютним фондом (МВФ), закріпленим у Меморандумі про економічну та фінансову політику.

Відповідно до закону, підготовка до продажу акцій розпочинається після ухвалення урядового рішення. Перед цим обов’язковим є висновок Ради з фінансової стабільності (РФС) про відсутність ризиків для банківської системи.

Висновок Ради з фінансової стабільності

14 серпня РФС розглянула можливі наслідки продажу державних пакетів акцій. Експерти дійшли висновку, що загроз для стабільності банківської системи немає.

Члени Ради підтримали поступове зменшення державної частки в секторі, наголосивши на необхідності виваженого продажу, який має відбутися так, щоб підвищити вартість пакетів акцій банків та залучити надійних інвесторів.

Які банки залишаються у власності держави

Станом на сьогодні в Україні діє сім державних банків:

  1. "Ощадбанк"

  2. "ПриватБанк"

  3. "Укрексімбанк"

  4. "Укргазбанк"

  5. "Сенс Банк"

  6. "Перший інвестиційний банк"

  7. "Мотор-банк"

"Сенс Банк" став державним у липні 2023 року після укладення договору між Міністерством фінансів і Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. "Укргазбанк" перейшов у власність держави ще у 2009 році.

На що це може вплинути

Очікується, що продаж акцій Сенс Банку та Укргазбанку матиме кілька важливих наслідків для фінансової системи країни. Передусім він зменшить навантаження на державний бюджет і відкриє шлях для приходу приватних інвестицій у банківську сферу. Крім того, такий крок може підвищити ефективність управління цими установами й водночас стане позитивним сигналом для міжнародних партнерів про готовність України до подальшого реформування фінансового сектору.

Втім, експерти застерігають: сам процес має бути максимально прозорим. Лише так можна уникнути ризиків недооцінки банків чи прихованого продажу активів, що в іншому випадку може викликати недовіру та скандали.

Більше по темі

ПІДПИШІТЬСЯ НА ВАЖЛИВІ НОВИНИ

щоб бути в курсі подій :)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стрічка новин

Хто-небудь знайдеться де-небудь. А ТОП – на
RateList
Реальний Рейтинг спеціалістів, компаній та закладів нашого міста

Головні новини