В Україні запровадять персональні податки для громадян

event 15:40 Понеділок 19 Лютого 2024 Гроші

В Україні запровадять прогресивну шкалу оподаткування доходів громадян. Вона передбачає персональні податки з кожного українця.

Про це повідомляє TodayUa.

Таке оподаткування стане можливим за умови повного доступу податкової служби до банківських операцій українців. Але це питання не найближчого часу. Про це розповів очільник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев під час зустрічі із податковим комітетом ЄБА (Європейської бізнес-асоціації).

В Україні планують скасувати оподаткування бізнесу за спрощеною системою і перевести підприємців на загально систему оподаткування. Водночас в країні запровадять прогресивну шкалу оподаткування, яка фактично означатиме запровадження персональних податків для кожного працівника.

Читайте також: У цьому році Україна планує відкрити посольства у шести країнах

Новації передбачають запровадження шкали оподаткування українців залежно від їхнього заробітку. Тобто люди, які одержують меншу зарплату, сплачуватимуть і менший податок із неї. А ті, хто отримує високі виплати, будуть платити більший податок.

Така система частково працювала в Україні до 2016 року. Тоді люди з нижчими доходами сплачували 15% ПДФО. А працівники, що отримували більше, платили й вищий відсоток податку. Відповідно ПДФО становив 15 і 20%. Нині ж він для всіх однаковий – 18%. Але тепер його знову хочуть диференціювати.

«Фактично в стратегію нового оподаткування буде закладено європейський принцип: “Багаті платять більше”. Втім, влада наразі ще не визначилася з критерієм багатства, і хто скільки має платити. Адже цьому мусить передувати глибока реформа податкової системи», –  каже Гетманцев.

Нова система оподаткування передбачатиме повний доступ податківців до банківських операцій українців, у тому числі й переказів між картками та поповнення карток готівкою через термінали. Таким чином, усі доходи українців будуть обліковані та оподатковані.

Читайте також: На Тернопільщині син поклав тіло померлої матері у валізу та викинув: на моторошну знахідку натрапили діти

«Водночас громадян не доведеться самим заповнювати податкових декларацій. Завдяки повній діджиталізації процесу система сама генеруватиме податковий звіт і визначатиме суму платежу. Отже, для громадян, які працюють виключно з “білою” бухгалтерією, нова система оподаткування нічого, крім полегшення, не принесе. Ну, а тим, хто працює в тіні або за сірими схемами, доведеться звикати до того, що податки – річ обов’язкова», – зазначив Гетманцев.

Останні новини
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward