Вчені назвали 4 види спорту, які продовжують життя

event 11:02 Субота 24 Вересня 2022 Здоров'я

Різні види спорту можуть по-різному впливати на здоров’я. Це підтверджує дослідження європейських та австралійських учених, яке тривало з 1994 по 2008 рік. Про це повідомляє GreenPost.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У ньому взяли участь понад 80 тисяч осіб віком від 30 років і старших, різного достатку та соціального становища. Протягом цих років випробувані мали регулярно виконувати певні фізичні вправи. Пізніше науковці з’ясували, що у людей, які займалися конкретними видами спорту, зменшилася ймовірність розвитку захворювань і збільшилася можлива тривалість життя.

Теніс або бадмінтон (будь-який спорт із ракеткою)

На думку науковців, теніс, сквош і бадмінтон приносять найбільшу користь здоров’ю: постійний рух змушує серце, легені та м’язи постійно працювати. Згідно з проведеним дослідженням, спортивні ігри з ракеткою знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 56%. Це більше, ніж будь-які інші види спорту.

“Ми вважаємо, що бадмінтон і теніс не лише допомагають розвиватися фізично, а й впливають на психічне здоров’я людини та мають соціальні переваги, можливо, унікальні для цих видів спорту”, — заявив доктор Чарлі Фостер, професор Оксфордського університету

Плавання

Заняття плаванням підходять для повного тренування всього тіла, коли працюють лише м’язи, а суглоби відпочивають. Науковці з Гарварда вважають, що плавання допоможе скинути зайву вагу та зміцнити серцево-судинну систему. Для тих, хто відновлюється після травм або операцій, плавання — чудовий вид спорту, тому що ризик отримати будь-яке пошкодження дуже низький. За словами дослідників, плавання може зменшити ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 41 %.

Аеробіка

Аеробіка — це все, що пов’язане з низькою інтенсивністю та постійними фізичними навантаженнями. До неї можна віднести танці, гімнастику, легкий біг підтюпцем. За словами науковців, такі фізичні вправи можуть знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 36 %.

“Наші висновки показують, що важливо не просто займатись спортом. Потрібно знати, які вправи можуть впливати на ваше здоров’я”, — говорить Еммануель Стаматакіс, доцент Університету Сіетлу.

Заняття аеробікою підходять як молоді, так і літнім людям. Як кажуть науковці, якщо немає часу кататися на велосипеді чи записуватися в танцювальний клуб, то чудовою альтернативою таким фізичним навантаженням стануть довгі піші прогулянки.

Велоспорт

Катання на велосипеді змушує працювати м’язи живота, рук і плечей, покращує почуття балансу, а також допомагає розвинути гнучкість суглобів, стверджують науковці. Понад те, постійне кручення педалей викликає вироблення ендорфінів — гормонів щастя. Згідно із дослідженнями, заняття велоспортом допоможуть продовжити життя на 15 %. Науковці також з’ясували, що їзда на роботу на велосипеді може знизити ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи та раку.

Як кажуть дослідники, будь-яке фізичне навантаження приносить організму тільки користь і люди самі повинні вибирати, яким видом спорту їм хочеться займатися. У роботі європейських та австралійських учених сказано, що у тих, хто був залучений до будь-якої фізичної активності, ризик смерті від серцево-судинних захворювань знизився на 28 %. Як зазначає доктор Майк Кептон, подібне дослідження не повинно викликати у вас бажання кинути футбол або перестати бігати вранці. Навпаки, такі результати мають мотивувати більшу кількість людей почати займатися спортом

Останні новини
09.12.2022, П’ятниця
08.12.2022, Четвер
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward