Надлишок вільного часу шкодить психічному здоров’ю — дослідження

event 15:07 Понеділок 13 Вересня 2021 Здоров'я

Дослідники з Пенсільванського університету і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вивчили дані понад 21 700 осіб, які взяли участь в дослідженні вільного часу в період з 2012 по 2013 рік. В рамках цієї роботи добровольців просили детально розповідати про те, що вони роблять протягом 24 годин, і повідомляти про своє самопочуття, пише Daily Mail.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Команда також проаналізувала дані 13 600 американців що працюють, які взяли участь в Національному дослідженні зміни робочої сили в період з 1992 по 2008 рік.

Використовуючи отриману інформацію, дослідники виявили, що більше вільного часу було пов’язано з хорошим добробутом, але тільки до певного моменту. Як тільки у людини з’являвся надлишок вільного часу, вона відчувала протилежний ефект.

Що перевірити ці результати, автори роботи провели два онлайн-експерименти за участю понад 6000 осіб. У першому експерименті добровольців попросили уявити, що у них є 15 хвилин, 3,5 години чи 7 годин вільного часу в день протягом як мінімум шести місяців. Потім їх попросили повідомити, скільки задоволення та щастя вони отримають. Ті, у кого було лише 15 хвилин чи 7 годин вільного часу в день, сказали, що їхнє самопочуття було б значно гіршим, ніж у тих, хто мав у своєму розпорядженні 3,5 годинами.

Читайте також: Дослідження: жінкам частіше пробачають невдалі жарти, ніж чоловікам

У другому експерименті людей попросили уявити, що у вільний час вони займаються або чимось “продуктивним”, наприклад, спортом або своїм хобі, або “непродуктивним” – переглядом телевізора. Як виявилося, люди вважали, що проводити сім годин, займаючись цікавими речами, набагато приємніше, ніж просто лінуватися.

Тож надмірна кількість вільного часу, наприклад, при виході на пенсію або звільненні з роботи, може погано позначитися на психологічному здоров’ї людей. Однак якщо у людини знову з’являється мета – все налагоджується.

Джерело

Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward