Може зашкодити організму: медики розповіли, кому не можна пити мінеральну воду

event 11:26 Середа 16 Листопадаа 2022 Здоров'я

Лікарі пояснили, що далеко не всім варто пити мінеральну воду, а також вживання цієї води необхідно обмежувати.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

На магазинних прилавках представлений великий вибір мінеральної води — від зовсім прісної і трохи газованої до помітно солоної. 

Багато хто справедливо вважає, що вона корисніша звичайної води, адже розливають її по пляшках з реальних природних джерел, розроблених “свердловин”. Корисність, доступність мінералки в магазинах і її невисоку ціну багато хто вважає вагомим приводом пити виключно таку воду протягом дня, і закуповують її літрами. Але не будь-яку мінералку можна вживати необмежено, інформує Ukr.Media.

Природна мінеральна вода завжди продається в газованому вигляді. Інакше мінерали та інші корисні елементи випадуть в осад. Тоді у воді порушиться мінеральний баланс і вона втратить свої цілющі властивості. Причому, навіть натуральну, що містить природний вуглекислий газ, найчастіше додатково газують. Справжніх мінералок природної газації можна знайти дуже небагато.

Пити їх регулярно, як і більш солоні — лікувальні води — з мінералізацією понад 10 г на літр — не варто. Вони не рекомендовані для звичайного щоденного вживання.

Лікарі відзначають, що в таких водах є багато натрію. “Передоз” цього мінералу викликає інсульти, інфаркти, а також підвищує тиск.

Через те, що в мінеральній воді містяться розчинені солі, при щоденному вживанні у великих кількостях вона може викликати порушення водно-сольового обміну в організмі. Спочатку це може проявлятися появою набряків, а надалі може ускладнитися й утворенням піску або каменів в нирках, — попередили лікарі.

Також треба бути обережнішими з будь-якою мінералкою людям з хронічною нирковою недостатністю і виключити газовану мінералку в період загострення шлунково-кишкових захворювань.

Для щоденного використання підходить тільки столова мінеральна вода з низькою мінералізацією — менше ніж 1 грам на літр.

Як правильно пити мінеральну воду

Більше користі принесе мінералка до їжі, ніж після. У порожньому шлунку вода омиває слизову, очищає і краще всмоктується.

Мінералкою, що містить іони заліза, краще не запивати ліки: вони можуть утворювати в шлунково-кишковому тракті нерозчинні комплекси з деякими лікарськими речовинами, що знижує всмоктування ліків у ШКТ.

Останні новини
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward