Лікарі розповіли, що відбувається з вашим тілом, якщо в квартирі холодно

event 10:49 П’ятниця 02 Грудня 2022 Здоров'я

Вчені університету Південного Уельсу провели експеримент і з’ясували, як низька температура повітря впливає на серце, легені і мозок. Вони знижували температуру повітря в приміщенні, де перебували люди, з +21 до +10. І ось що вийшло.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Незалежно від погодних умов людський організм завжди намагається підтримувати свою внутрішню температуру близько 37 градусів, — розповідає Даміан Бейлі, професор фізіології і біохімії університету Південного Уельсу. — Це необхідно для нормального функціонування життєво важливих органів.

На чолі терморегуляції стоїть мозок — він отримує сигнали від шкіри і крові і відповідно до них коригує і реакції організму.

Так, при +18 градусах на поверхні тіла починають відбуватися видимі зміни. Наприклад, повністю припиняється потовиділення — це відбувається, щоб зупинити втрату тепла. Крім того, волосся на руках стає у дибки, це відбувається рефлекторно і дозволяє нам стати більш “пухнастими” — і таким чином краще утримувати тепло і оберігати організм від переохолодження.

Дослідження показали, що +18 градусів за Цельсієм в приміщенні для людини — це переломний момент, підкреслює доктор Бейлі. — Саме тоді організм починає боротися за підтримку свого температурного режиму.

Якщо в приміщенні стає ще холодніше, то починають стикатися пальці — вони стають холодними і біліють. Відбувається це через звуження судин — таким чином організм бореться з втратою тепла.

При відчутному холоді в приміщенні (нижче 12 градусів за Цельсієм) у людини починається озноб — мимовільні скорочення м’язів, які організм “включає” для вироблення тепла. Коли нас б’є від холоду, м’язи починають тремтіти, тим самим виділяючи необхідну для підтримання температури енергію.

Якщо температуру повітря в приміщенні знизити ще до +10 і залишити людину в таких умовах на 30 хвилин, то з організмом станеться наступне:

  • Приплив крові до мозку знижується на 20%;
  • Дихання частішає на 30%;
  • Артеріальний тиск в середньому підвищується не менше ніж на 10%;
  • Серцебиття в хвилину збільшується майже на 20%;
  • Температура кистей, стоп, голови знижується в середньому на 2 градуси;
  • При цьому внутрішня температура тіла ще залишається на рівні 37 градусів Цельсія.

Чому іноді мерзнути навіть корисно

При зниженні температури навколишнього повітря людина витрачає більше калорій, а глюкоза виводиться з його крові швидше. Вчені довели, що пацієнтам з діабетом навіть корисно іноді тремтіти від холоду.

Так, якщо пацієнт з діабетом другого типу 10 днів по шість годин щодня знаходиться в умовах, коли температура повітря не перевищує 14-15 градусів, то це помітно покращує чутливість організму до інсуліну — особливо, якщо людину б’є озноб. Це знижує середню концентрацію глюкози в крові натщесерце і покращує толерантність до глюкози на 6%.

Останні новини
29.01.2023, Неділя
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward