Лікар пояснив, які реакції на щеплення є нормальними

event 12:56 Вівторок 17 Серпня 2021 Здоров'я

Лікар-імунолог Федір Лапій пояснив, які реакції на щеплення є нормальними і за них потрібно хвилюватися.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Лікар розповідає, що найбільш поширеними наслідками вакцинації є біль та набряк у місці уколу, незначне підвищення температури та біль у м’язах. Проте зустрічаються і інші реакції на щеплення, які теж є нормальними. 

До них відносять:

  • почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції;
  • лихоманка чи озноб;
  • головний біль, біль у м’язах чи суглобах, біль у животі;
  • нудота;
  • втомлюваність;
  • сонливість чи безсоння;
  • запаморочення.

При нормальних умовах і перебігу вакцинації всі ці наслідки повинні пройти через декілька днів. Проте, якщо вони тривають 2-3 дні та дуже вас непокоять варто все ж звернутися до лікаря. 

Читайте також: Українців безкоштовно довозитимуть до пунктів вакцинації – ОП

Нагадаємо, нещодавно вчені провели дослідження та з’ясували, що куріння може зменшити кількість антитіл, які виникають після вакцинації. Японські вчені проаналізували дані понад 300 людей серед яких були і ті хто мали погану звичку. В учасників дослідження взяли аналізи крові через три місяці після повної вакцинації вакциною Pfizer. Перед цим вони опитали людей на наявність поганих звичок. Та порівнювали результати тих, хто курив та тих, хто не мали такої звички. Перевіривши всі дані імунологи прийшли до висновку, що куріння значно зменшує ефективність вакцини. Таким чином кількість антитіл в крові людей, що курять була нижчою за норму на 140-250 одиниць.

Вчені сміливо підсумували, що відмова від куріння може поліпшити дію вакцину та збільшити рівень антитіл, які утворюються в організмі після вакцинації. 

Джерело

Останні новини
22.06.2024, Субота
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward