Які страви з різдвяного столу не можна їсти дітям та чи варто давати кутю

event 15:58 Неділя 02 Січня 2022 БЛОГ

Лікарі Першого територіального медичного об’єднання міста Львова зібрали для батьків поради про те, які продукти для малечі можуть бути шкідливими, які солодощі не варто їсти зовсім, та що робити, коли у дитини почалася алергічна реакція.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Чого з новорічного столу не можна давати дітям?

Не рекомендується ікра, газовані напої, салати із майонезом.

Чи можна давати дітям кутю? 

Малюкам до трьох років не можна. Старшим – так, але з урахуванням наступних нюансів: готуйте кутю на основі пшениці, цукру, родзинок, але без меду та горіхів. Важливо не переїдати цієї святкової страви – 3-4 чайні ложки на вечір буде достатньо.

Читайте також: Чи шкідливо не застеляти ліжко щоранку: неочікувані результати дослідження

Скільки можна з’їсти на день шоколадних цукерок? 

Це питання індивідуальне і залежить від віку і стану здоров’я дитини. Найкраще вживати чорний шоколад (без домішок). Не рекомендуються желейні цукерки, чупа-чупси, галерейки, кольорові посипки, мастики.

Чи можна їсти екзотичні фрукти, такі як: манго, ананас? 

Найкраще їсти сезонні фрукти. У зимовий період – це яблуко і банан. Екзотичні фрукти, як правило, містять додаткові наповнювачі. Їхнє споживання може призводити до вивільнення клітинами гістаміну та появи патологічних симптомів – висипань, свербіння, розладів травлення.

Чим варто замінити солодощі з неприродними добавками? 

Замінюйте їх сухофруктами, карамельними льодяниками домашнього виробництва – „когутиками”, домашньою пастилою та “фруктовими чипсами”.

Медики пропонують лайфхак для батьків: аби не провокувати дитину, смаколики, які їй заборонені, їжте, коли вона не бачить.

Джерело

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward