Як вибрати якісне вершкове масло: поради від експертів

event 22:42 П’ятниця 06 Травня 2022 Здоров'я

Давно минули часи, коли на прилавках був лише один вид масла — масло, тому треба брати, доки є. Потім виявилося, що масло буває різне, і не все воно однаково корисне. Про це повідомляє GreenPost.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS. 

Як же розібратися в асортименті масла і зрозуміти, наскільки воно реально корисне?

Користь вершкового масла

Поживні речовини, що містяться у вершковому маслі, добре засвоюються. Як і більшість інших молочних продуктів, це джерело легкозасвоюваних та дуже корисних молочних жирів, а також фосфоліпідів, які беруть участь у побудові клітинних мембран, сприяють відновленню клітин.

У вершкового масла багатий амінокислотний склад: у ньому наявні триптофан, ізолейцин, лізин, тирозин, метіонін, аргінін, пролін, гліцин, глютамінова кислота та інші амінокислоти.

Також це хороше джерело:

  • вітаміну А;
  • вітаміну В12;
  • вітаміну D;
  • вітаміну К.

Вершкове масло містить безліч різних жирних кислот, включаючи полі- та мононенасичені, які, на відміну від насичених, корисні для здоров’я.

Вершкове масло багате на кон’юговану лінолеву кислоту (CLA), яка потрібна для контролю ваги. Дослідження показують, що вона сприяє зменшенню кількості жиру в організмі, знижує ризик серцево-судинних захворювань, відіграє роль у регулюванні імунних та запальних процесів.

Шкода вершкового масла

У вершковому маслі багато насичених жирів (наприклад, у 100 г олії з жирністю 81,1% — 51,4 г насичених жирних кислот). Їх надлишок в організмі може призводити до підвищення рівня холестерину та підвищення ризику серцево-судинних захворювань.

Рекомендується вживати трохи більше 13 г насичених жирів щодня

Людям із гіперхолістеринемією рекомендують звести вживання вершкового масла до мінімуму (100 г продукту близько 215 мкг харчового холестерину). Вожночас при нормальних показниках ліпідного профілю помірне вживання вершкового масла може вважатися частиною звичайної дієти.

Вершкове масло — продукт, який швидко псується. Однією з найбільш поширених проблем, які виявляють регулярні перевірки в магазинах, є порушення мікробіології, потенційно здатні призвести до харчового розладу. У зоні ризику – діти та люди з ослабленим імунітетом, у них ймовірність отримати харчовий розлад через неякісний продукт набагато вищий.

Через високу калорійність вершкове масло рекомендують вживати в обмеженій кількості. Також його значно обмежують при надмірній вазі, цукровому діабеті легкого та середнього ступеня, встановленні толерантності до вуглеводів.

Читайте також: “День ганьби Росії”: на Таймс-Сквер у Нью-Йорку з’явився заклик бойкотувати російський “День перемоги”

Яке вершкове масло вибрати

Вершкове масло відрізняється не тільки за жирністю. На смак воно може відрізнятися.

✔ Солодковершкове масло робиться із вершків.

✔ Солоновершкове масло має характерний солонуватий смак.

✔ Кисловершкове масло робиться із заздалегідь сквашених вершків, тому має невелику кислинку.

У якісного вершкового масла щільна й однорідна консистенція (зокрема на зрізі), однорідний колір, який може бути як блідо-жовтим, так і яскравішим. У магазині також варто звертати увагу на низку моментів.

Склад — там мають бути вершки чи незбиране молоко.

Назва — якщо є напис на кшталт «молочний продукт» або «спред», це точно не натуральне вершкове масло.

Ціна — продукт, який коштує підозріло дешево на тлі аналогів, навряд чи буде хорошим і якісним, велика ймовірність, що це не масло, а спред.

Термін придатності — якщо він великий, у складі можуть бути консерванти, що для масла не допускається.

У простроченого вершкового масла виникає неприємний присмак та сторонній запах.

Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward