Як треба пити каву, щоб зберегти хорошу пам’ять до глибокої старості

event 14:01 Середа 29 Листопадаа 2023 Здоров'я

Приємна новина для любителів ароматного напою — кава допомагає зберегти ясність розуму і гарну пам’ять до глибокої старості.

А в деяких випадках таким простим, а головне, приємним способом можна й мінімізувати ризики розвитку хвороби Альцгеймера, пише Ukr.Media.

Такого висновку дійшли американські вчені з Техаського університету в Ель-Пасо.

Дослідники виявили в кавовій гущі речовини, здатні протистояти нейродегенеративним змінам у мозку. Нагадаємо, що найвідоміші з них і найнебезпечніші — хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона. Через них відбувається поступова загибель нейронів — клітин головного мозку.

Як треба правильно займатися профілактикою?

Головна умова успішної профілактики, на думку вчених, це якість напою і регулярність його вживання. Марно пити розчинну каву, коктейлі з вмістом кави та, тим паче каву з молоком чи коньяком.

Цілющими властивостями володіє виключно напій, зварений з подрібнених зерен кави. При цьому в кухлі не має бути багато цукру або його замінників.

Ну й остання умова — для профілактики хвороби Альцгеймера достатньо пити щодня по 1-2 чашки ароматного напою.

Головною діючою речовиною в каві, що перешкоджає розвитку захворювань мозку, є кофеїнова кислота, яку отримують із відпрацьованих мелених зерен кави. Як відомо, кавова кислота належить до сімейства сполук, які називаються поліфенолами. Це сполуки рослинного походження, відомі своїми антиоксидантними властивостями.

Читайте також: Продукти проти стресу: що їсти, щоб не нервувати

Тож, якщо пити натуральну каву і не фільтрувати її крізь ситечко, є великий шанс уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward