В Одеській та Запорізькій областях чиновники організували схему поборів з експортерів зерна

event 13:21 П’ятниця 05 Квітня 2024 ПОДІЇ

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили посадовців Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів двох областей, які щомісячно заробляли мільйони гривень на експортерах сільськогосподарської продукції.

Як говориться у повідомленні відомства, співробітники Головних управліннь Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи.

«Фактично посадовці Держпродспоживслужби створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 людей, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє із Запорізької області, цивільні особи, зокрема керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників», — уточнили у ДБР.

За попередніми оцінками, «ділки» отримували від своєї незаконної діяльності щомісячно понад $160 тис.

Читайте також: На Закарпатті священник закликав вірян саботувати мобілізацію

У різних регіонах України проведено 60 обшуків, під час яких вже знайдено та вилучено понад $100 тис. та 500 тис. грн від незаконної діяльності, вилучено 8 автомобілів еліт-класу, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку, на якій виготовлялись вилучені документи; інші предмети та речі, які будуть слугувати доказом під час досудового розслідування.

«Затримано п’ятьох учасників злочинної групи та повідомлено їм про підозри в одержанні неправомірної вимоги в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України). Також планується прийняття рішення щодо оголошення підозр посадовцям, причетним до оборудки. Слідчі дії продовжуються», — підсумували у ДБР.

Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward