У Дніпрі шахраї продають квартири господарів, які виїхали за кордон: деталі схеми

event 12:30 Субота 29 Квітня 2023 ПОДІЇ

Велика кількість українців виїхала за кордон, залишивши свої квартири без нагляду. Цим вирішили скористатися винахідливі шахраї. Яку схему вигадали аферисти і як не стати їхньою жертвою, повідомляє Дніпро Оперативний з посиланням на юриста Івана Кудояра.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Так, шахраї знаходять в Інтернеті потрібну квартиру, господарі якої залишили країну та здають житло. За “лівим” паспортом вони укладають договір оренди квартири. Потім аферисти підробляють паспорт на ім’я власника квартири (на “чорному” ринку фальшивий документ коштуватиме шахраям від 200 до 2000 доларів, залежно від якості та наповнення).

Далі аферисти або підробляють правовстановлюючі документи, або отримують дублікати документів. Потім вони показують квартиру потенційним покупцям та продають її за зниженою вартістю.

Читайте також: Як не натрапити на шахраїв при покупці б/в авто: план дій

Як не стати жертвою шахраїв

  • Самі або з допомогою нотаріуса перевірте реєстр майнових прав та переконайтеся, що з вашим майном все гаразд.
  • Якщо на тривалий термін залишаєте житло, то можете оформити договір позики (іпотеки) з кимось із близьких, таким чином, нотаріус накладе обмеження на розпорядження квартирою. (Нотаріуси знають, як це зробити).
  • Якщо з будь-яких причин ваша квартира не внесена до Реєстру майнових прав, то саме час це зробити.
  • Працюйте з перевіреним рієлтором. У всякому разі, він може запідозрити щось недобре, а в разі обману стане вашим свідком.
  • Вивчайте особу орендаря: де працює, активність у соціальних мережах, його життєву ситуацію, його рідних. При оформленні оренди просіть показати ще якийсь документ (наприклад, посвідчення водія тощо).
Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward