Переселенці на Львівщині спорудили конопляний будинок

event 10:05 Середа 22 Березня 2023 ПОДІЇ
BUDYNOK Z KONOPEL

Історію громади розповіли ZAXID.NET.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Вся історія розпочалася з Євгена та Юлії Моїсеєвих. З початком повномасштабної війни вони переїхали з Київщини на Львівщину і релокували свою роботу та громадську організацію. 

Подружжя Моїсеєвих мало свою IT фірму, при якій вони створили безкоштовну академію для сиріт та дітей з неблагополучних родин. Таким чином вони вже п’ять років допомагають дітям та займаються їх освітою. Випускники стають менторами для інших та здобувають перший досвід і зарплату вже як працівники IT-компанії.

Після вторгнення родина прибула у Стрий, що на Львівщині. Там вони почали шукати місця для розселення переселенців. Коли почало бракувати місць для житла переселенців, подружжя у співпраці з владою Стрия заселили приміщення колишньої залізничної лікарні. Після швидкого ремонту вже 6 березня там відкрили соціальний центр для близько 200 людей.

Згодом стало зрозуміло, що війна затягується. Подружжя почало побоюватися, чи вистачить ресурсів прогодувати таку кількість людей. І тоді було прийнято рішення, що пора створювати робочі місця.

Спершу вони шукали землю, щоб засадити город. Однак біля села Горішнє Стрийського району, майже на межі з Івано-Франківщиною, знайшли закинуту ферму разом з 16 га незалученої землі, розташовану серед гарної природи, між горою і річкою. З тих переселенців, хто першими приїхали до Стрия, сформувалася команда, яка взялася за новий виклик – GoFriends Farm.

Зараз 15 переселенців доглядають корів, овець, кіз, свиней, які вже двічі дали приплід. Керує фермою Юрій Давидченко з Краматорська. Раніше чоловік займався зовнішньою рекламою, а тепер розвиває тваринництво. Він розповідає, що відкрив себе по-новому, підлеглі його слухаються та довіряють. 

Будинок з конопель

Коли розчистили землю біля ферми, виявили фундамент. Через це було прийнято рішення збудувати ще й гуртожиток. У червні почали зводити будинок на 1000 м2 з промислових конопель. Там зможуть жити 25-30 сімей. Кожна кімната буде мати свій санвузол. Кухня і хол – загальні. На сьогодні вже є чотири сім’ї, які точно залишаться жити на фермі, – з Краматорська, Слов’янська, Маріуполя, Лисичанська.

Євген Моїсеєв пояснив:

Коноплі дихають, поглинають вуглекислий газ, зберігають тепло. Це дуже гарні умови для житла людей – не в хімії, не в бетоні, а в натуральних екоматеріалах.

Що стосується майбутнього, сім’я Моїсеєвих сподівається розвивати у цьому місці туризм. Вже цього року тут облаштують альтанки, мангали, зону гамаків між дубами над річкою. Поруч є місце для кемпінгу. Туристичні будиночки – у планах, а маленька сауна – вже у використанні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що з’явились подробиці ракетного удару по монастирю УПЦ МП в Одесі.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward