Що можна і не можна садити поруч із картоплею: поради досвідчених городників

event 09:05 Вівторок 16 Квітня 2024 Дім-Сад

Настає час активних робіт на городі, і господині та господарі починають цікавитися, чи можна садити диню поруч із картоплею, кавун, кабачки, моркву та інші різні фрукти й овочі, а також квіти, пише уніан.

Найкраще сусідство визначається кількома факторами, зокрема, рослини не заважають одна одній рости, тобто не споживають одні й ті самі поживні речовини, і не страждають від однакових хвороб і шкідників.

Що посадити поруч із картоплею з квітів

Вважається, що серед квіткових рослин є чудові сусіди для картоплі. Йдеться про такі квітки – настурція та чорнобривці.

Якщо ж ви любите використовувати місце з більшою користю, тоді краще дізнатися, з якими овочами і з якою зеленню “дружить” популярний овоч.

Що можна посадити поруч із картоплею з бобових і зелені

Чудові сусіди – горох і квасоля. Крім того, біля картоплі можна висадити цибулю чи латук. Також хорошим сусідом буде злакова рослина – кукурудза.

Читайте також: Що не можна садити поруч із цибулею: хвороби та шкідники загублять урожай

Ось ще які овочі можна садити поруч із картоплею:

  • капуста (в тому числі броколі);
  • редис;
  • часник.

Зверніть увагу, що популярний овоч “не любить” сусідства з баштанними культурами – йдеться, зокрема, про дині, кавуни, гарбузи та кабачки. Тому навіть немає сенсу цікавитися, чи можна садити кабачки поруч із картоплею й отримати гарний урожай.

Варто зазначити, що кавуну і дині для комфортного росту потрібна суха і тепла земля, в якій немає забагато вологи. А ось картопля віддає перевагу родючому досить вологому ґрунту. Баштанні також не потрібно садити біля картоплі, оскільки від неї вони можуть “підчепити”, наприклад, фітофтороз.

Які овочі не можна садити поруч із картоплею

Цей овоч – один із представників сімейства пасльонових, тому його інші “родичі” – помідори, болгарський перець, баклажани, небажані сусіди. Одна з вагомих причин – наприклад, колорадський жук може дуже швидко знищити висаджені поруч із картоплею баклажани.

Читайте також: Чим підживити полуницю навесні для гарного врожаю: поради садівникам

Чи можна картоплю садити поруч із помідорами

Відмовтеся від такого сусідства хоча б тому, що з картоплі на помідори дуже швидко може перекинутися фітофтороз. Після цього рослини можуть заражати цим захворюванням одна одну, і впоратися з ним буде непросто.

Чи можна садити моркву поруч із картоплею

У цього овочу і моркви стосунки нейтральні. Головне правило – не садити моркву між рядами картоплі. Якщо висадите морквяні грядки десь осторонь, то проблем з урожаєм бути не повинно.

Підкреслимо, що небажано висаджувати біля картоплі огірки та соняшники.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward