Як вивести мурах на городі та в будинку: дієві методи

event 09:10 Середа 10 Квітня 2024 Дім-Сад

Мурахи на ділянці не такі нешкідливі, як здається на перший погляд. Так, вони знищують гусениць та інших шкідників саду і городу. Але часом їх стає так багато, що вони оселяються де тільки можуть – у саду, на городі та в будинку – і самі стають шкідниками, пише уніан

Як зрозуміти, що цих корисних комах стало надто багато, і як знищити мурашник на городі та в інших місцях їхнього проживання, не зашкодивши водночас ні собі, ні мурахам, – розповідаємо в матеріалі.

Як зрозуміти, що мурах багато і як позбутися мурашника на городі та в саду

Мурахи, як уже говорили, самі по собі непогані хлопці, якщо їх у міру. Але якщо популяція цих комах зростає на очах, і вони живуть ледь не на кожній грядці та клумбі – з цим потрібно щось робити.

Мурахи люблять поїсти, тому починають поїдати не тільки шкідників, а й бутони, квітки, ягоди, овочі та коренеплоди з високим вмістом цукру. Крім цього, приблизно так, як ми розводимо корів, мурахи розводять попелицю – вже дуже вони люблять її солодке молочко. Попелиця, як відомо – це зло як для саду, так і для городу. Тому мурах краще позбуватися.

Мурашник на городі або в саду можна знищити за допомогою хімічних засобів і народних. При цьому потрібно врахувати, що “хімія” найчастіше знищує все живе, а не тільки мурашок, що може бути недоцільно для ділянки. Багато городників і садівників все-таки віддають перевагу народним методам – бо і мурах шкода, і саду з городом шкодити не хочеться.

Читайте також: Від шкідників захистять й урожай покращать: що посадити поруч з капустою

Один зі способів, як позбутися мурах на дачній ділянці народними засобами – змусити комах “з’їхати” від вас. Ось що можна зробити:

 • посипати мурашник сіллю і розсипати її “стежками” і місцями зібрань комах;
 • розкидати біля мурашника пічну сажу;
 • розкласти біля поселення комах часточки і подрібнене бадилля часнику, помідорів, листя петрушки;
 • розсипати мелену корицю, тирсу з меленим часником, покласти поряд голову копченого оселедця – мурахи дуже гостро реагують на запахи, деякі з них просто не виносять.

Також можна висаджувати часник у посадках полуниці, а якщо у вас росте на ділянці полин – не здумайте його виводити, мурахи його не терплять.

Що можна залити в мурашник:

 • гас – ним обливають мурашник, але не підпалюють (!), інакше це вже буде зовсім негуманний метод, мурахи і так втечуть від запаху;
 • приготуйте розчин – 400 г господарського мила + 2 ст. л. карболової кислоти + 10 ст. л. гасу на 10 л води і полийте мурашник, мурахи після такого “душу” підуть.

Є ще один простий спосіб позбутися мурашника (він же гуманний): ввечері після сутінків, коли всі мурахи будуть “удома”, розкопайте мурашник, перекладіть його у відро і винесіть за межі ділянки. Дійте швидко, щоб мурахи вас не атакували. Щоправда, якщо мурашник у вас посеред городу, цей спосіб вам не підійде.

Читайте також: Жовтіє і падає розсада: у чому причина і як не залишитися без урожаю

Якщо потрібно вивести мурашник під землею в саду, то можна зробити наступне:

 • обробіть основу дерев конопляною олією;
 • спорудіть навколо дерева рів із водою завширшки і завглибшки 3-5 см – оскільки мурахи погано плавають, то не зможуть здолати цю перешкоду;
 • розкладіть під кущами ганчірки з гасом.

Також можна боротися з мурахами опосередковано – знищуючи попелицю. Для цього посійте в саду нагідки, які будуть приваблювати сонечко, а те, своєю чергою, поїдатиме попелицю.

Який найефективніший засіб від мурах у будинку

Часом мурахи “з’їжджають” з городу, але не в інше місце, а до вас у будинок. Тут їм теж непогано – вони починають знищувати їстівні припаси.

Ось як з ними можна боротися:

 • розкласти в місцях появи мурах полин, часник або гвоздику – запах відлякає комах;
 • обсмажте старе пожовкле сало і покладіть поблизу мурашиних ходів – вони цього не винесуть;
 • вельми ефективна борна кислота від мурах – просочіть кислотою кілька шматочків цукру і залиште на відкритому місці.

Можна також розкласти приманки з борною кислотою – наприклад, змішати варення (0,5 л) зі свіжими дріжджами (20 г) і кислотою (5 г). Щоправда, цей спосіб не можна назвати гуманним по відношенню до мурах, оскільки вони від борної кислоти гинуть.

Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward