Юрій Городецький: біографія найспівучішого бійця ЗСУ

event 14:21 П’ятниця 07 Квітня 2023 Біографії
yuriy

Молодший сержант Юрій Городецький, який служить у складі одеської 28 окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу, став відомим в соціальних мережах завдяки своєму співу. Він виконує пісні у вільний час від бойових завдань та ділиться відеозаписами в мережі Інтернет.

Пішов по стопах батька

Юрій Городецький народився у селі Марківка Роздільнянського району Одеської області. Він почав службу в Збройних Силах України у 18-річному віці, з 2016 року. Юрій каже, що пов’язати своє життя з військовою справою його надихнув батько, який теж є військовим.

Юрій Городецький

“Батько з 2014 року, як сталася оця вся заворуха на Донбасі та Луганську, пішов добровольцем на першій хвилі мобілізації. Це якось мене надихнуло. Мені тоді 16 років було, я закінчив 11 клас і дивлюся, що батько пішов. Він сказав такі слова: “Два мої прадіди воювали за свою державу, за незалежність, а чому я повинен ховатися у кущах?”. І пішов. Якось ці слова мене сильно зачепили й коли мені виповнилося 18 років, а точніше ще в 17 років, десь за пів року до 18, я почав ходити до військкомату та проситися на службу”, – згадує військовий.

Читайте також — Василь Стефаник: біографія видатного українського письменника

Служба у лавах 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу

В кінці 2020 року Юрія направили до Донецької області, де він підписав контракт  з 28-ю окремою механізованою бригадою імені Лицарів Зимового Походу. Раніше Юрій був у складі 363 батальйону охорони ОК “Південь”.

“Коли служив у 363 батальйоні і завжди мені казали: “Не йдіть у 28 бригаду”. Я хотів заламати усі пріоритети й, вважаю, що це найкраща бригада. Точніше, в нас всі найкращі, але це одна з найкращих бригад. Я пишаюся тим, що служу зараз у 28. З батьком, поки в нього там затягнулася медична комісія військових, яким вже за 45 років, ми б вже у лютому служили вдвох, але в різних підрозділах. Оскільки, батько й син не можуть служити в одному підрозділі”.

Як пісня з’явилася у житті Юрія?

Юрій Городецький, крім захисту держави зі зброєю у руках, також знімає відео,, які потім виставляє в мережі Інтернет. Одна з його пісень про маму отримала понад 17 тисяч лайків, а композиція про батьків — понад 55 тисяч. Юрій розповідає, що займався музикою та співом з дитинства, оскільки навчався в музичній школі.

“Їду за кермом і просто співаю для себе, а потім думаю: “А чого б це не зафільмувати?”. З Оксаною Стогній – депутаткою Херсонської обласної ради – ми їхали отримувати якісь матеріали. Це ще я служив у 363 батальйоні. Я везу її на місце роботи і кажу: “А хочете я вам заспіваю?”. Я їй співав пісню Назарія Яремчука “Родина”. Це саме та пісня, яка потрапила до соцмереж. Це вона її виклала, я поділився на своїй сторінці. І так вона набрала понад 7 млн переглядів. З того моменту я і подумав щодо того, а чому б не почати викладати пісні якщо людям сподобалось”, – сказав Юрій Городецький.

Більшість своїх пісень військовий записує саме у дорозі.

“Намагаюся співати з душею, з почуттям якимось. Завжди стараюсь передати якісь емоції. І сьогодні люди просять, щоб я приїжджав з концертами, а це однозначно буде! Буду приїжджати, але спочатку треба перемогти, а ми обов’язково переможемо”, – говорить чоловік.

У грудні минулого року, Юрій Городецький зі своїми побратимами влаштував перший творчий вечір у Скадовську. Під час нього вони обговорювали ідею проведення сольних концертів по Херсонській області. На березень 2022 року було заплановано близько восьми концертів, однак їх було перенесено через повномасштабне вторгнення РФ.

Дружина Юрія Городецького також є військовою та іноді співає  разом з чоловіком. Вони обидва служать у 28 бригаді.

“З дружиною ми познайомилися тоді, коли я підписав другий контракт саме у 28 бригаді. На той момент ми спілкувалися як друзі, як побратими. Просто були ділові справи й нічого більше. Так якось спілкувалися, спілкувалися і вийшли з зони ООС, одружилися і по сьогоднішній день живемо разом. Ще о того моменту, як ми просто спілкувалися, приїхав у бригаду, знайшов там якийсь культурний будинок, щоб десь поспівати. І ось в нас було перше свято – 8 березня. Вона мене підтримувала навіть у той момент, коли ми просто були друзями. Мене це надихало, а зараз, як ми одружені, вона ще більше змушує мене співати”, – розказав військовий.

Військовослужбовець виконує пісні різних жанрів, включаючи як сучасні, так і стародавні народні композиції.

“Співаю пісні про Україну, співаю те, що люди не співають, те, що вони забули. Наприклад, відомі співаки співають свої пісні, а от вони забули те, що раніше співали наші прадіди. Тоді були не тільки гарні пісні, але й вони були зі змістом, вони передавали якусь певну подію”, – повідомив він.

Читайте також — Національний лідер: біографія Степана Бандери

Дует з Наталею Могилевською

Юрій також відомий тим, що зробив кавер-версію на пісню “Місяць” від Наталі Могилевської. Таким чином вони утворили дует.

Юрій Городецький та Наталія Могилевська

Я, як зазвичай, слухав пісні і натрапив на пісню Наталі Могилевської. Чесно кажучи, я її перший раз слухав і я плакав. Тому, що вона дуже западає у душу, там усі слова правильні. Мені дуже захотілося заспівати її від себе. Я її заспівав, виклав у соцмережі і вона стрімко почала набирати перегляди, коментарі. Одразу мені написали мої знайомі журналісти і кажуть: “Юро, вашою творчістю зацікавилися представники Наталі Могилевської. Я сказав, що якщо їм зручно, т нехай дають мені контакт і я з ними зв’яжуся”, – пригадує військовий.

Військовий зустрівся з українською співачкою та разом з нею записали дует у студії. Після цього він отримав негативні коментарі, в яких люди зазначали, що Наталя Могилевська виступає за три державні мови: російську, українську та англійську.

“Виклавши цю пісню у соцмережі я побачив дуже погані коментарі. Я не сильно слідкую за її творчістю та політичними просуваннями. Для мене є тільки наша державна мова – українська. Тим паче після війни з Росією російська мова повинна зникнути з нашої держави”, – впевнений боєць 28 бригади.

Юрій також висловив бажання виконати національний гімн України разом з DZIDZIO та Марічкою в дуеті.

Читайте також — Олександр Олесь: біографія відомого поета та драматурга

Гімн 28 ОБМр у виконанні бійця

Після того як військові бригади вийшли з зони ООС у 2021 році був створений гімн 28 бригади. Його виконав Юрій.

“Спочатку оркестр акомпанує, а я виконую гімн України. Потім оркестр почав виконувати інші пісні і треба було створити гімн бригади. Музику та текст писали під мій голос. Цю пісню ми записали в студії. Вийшло так, що презентував її дівчатам з бригади тільки я сам, акапельно, без музики, але у майбутньому ми презентуємо її так, як треба: з оркестром на плацу”, – сказав він.

Яким військовий бачить життя після війни?

Юрій каже, що після війни продовжуватиме співати та викладати відео у соцмережі. Також боєць планує проводити концерти як для дорослих, так і для дітей.

“Допомагає надія на те, щоб у майбутньому мої діти жили у вільній та незалежній Україні, а не під російським прапором та у російськомовній державі. Я думаю, що це для кожного чоловіка, жінки та захисника й громадянина є важливим”, – сказав він.

За словами Юрія Городецького, після перемоги України люди відбудовуватимуть все те, що зруйнували російські ракети.

“Ми однозначно будемо це робити під пісню, тому що так працюється легше”.

Теги:
Останні новини
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
11.04.2024, Четвер
10.04.2024, Середа
09.04.2024, Вівторок
08.04.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward