У МОЗ прокоментували ситуацію з бронюванням лікарів

event 15:00 Четвер 20 Червня 2024 Війна

Бронювання медиків від мобілізації – це умовний процес, адже вони є військовозобов’язаними під час воєнного стану: як чоловіки, так і жінки.

Про це в інтерв’ю BBC розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Для них зовсім інші норми прописані (у законодавстві – ред.), в тому числі й для жінок-медиків. Те, що ми їх бронюємо, – це умовне бронювання. Бо це наша робота з Міноборони, щоб забезпечити й надання медичної допомоги в цивільному секторі, і щоб була медична допомога для тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає нашу незалежність», – сказав Ляшко.

За його словами, якщо з одного медзакладу до лав ЗСУ забирають стільки спеціалістів, що це зупиняє процес, то МОЗ втручається.

Читайте також: Євросоюз погодив 14-й пакет санкцій проти росії

«І, повірте, нам на зустріч йде і Міноборони, і командування Медичних сил. Тому це процес постійний, і ми дивимося, як краще, як швидко перекидати певні спеціальності для того, щоб жодна із систем не зупинилась», – пояснив Ляшко.

На запитання, хто і як вирішує щодо бронювання того чи іншого медика, міністр зазначив, що саме керівник певного медзакладу подає відповідні списки.

«Якщо ми говоримо про заклади регіонального рівня, які в підпорядкуванні чи обласної ради, чи органів місцевого самоврядування – керівник закладу подає списки до військової адміністрації. Військова адміністрація передає на бронювання до Міноборони», – сказав він. Водночас Ляшко підкреслив, що у разі необхідності на запит ЗСУ – вони будуть розброньовані.

Читайте також: Інститут вивчення війни оцінив на скільки ЗСУ просунулися на Харківщині

Міністр наголосив, що це пріоритетне питання, адже якщо військо страждатиме від нестачі меддопомоги, то відповідно завтра може не стати й цивільного медичного сектора, адже РФ знищує інфраструктуру української системи охорони здоров’я.

Останні новини
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward