В Україні знизилась підтримка вступу до ЄС та НАТО, – дослідження
![nato and eu](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/11/nato-and-eu-800x445.jpg?x37420)
Абсолютна більшість українців у всіх регіонах підтримують вступ країни до Європейського Союзу та НАТО. Однак рівень підтримки трохи знизився.
Про це йдеться в опитуванні Соціологічної групи “Рейтинг“.
Станом на кінець листопада 78% опитаних проголосували би за вступ України до ЄС у разі проведення такого референдуму, що дещо менше ніж у липні цього року (85%).
Проти вступу до ЄС тільки 5% респондентів. Натомість збільшується частка тих, хто не визначився або не хотів би голосувати: 3% та 14% відповідно.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/11/Screenshot_5_64-781x445.jpg?x37420)
Підтримка вступу держави до НАТО має також тенденцію до зниження і становить 77% (в липні було 83%). Наразі показник підтримки вступу до НАТО на тому ж рівні який був на початку вторгнення у березні 2022 року. Однак не хотіли би бачити Україну в Північноатлантичному альянсі лише 5% опитаних, 15% – не голосували б, і 3% – не визначились.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/11/Screenshot_6_32-791x445.jpg?x37420)
Вікових відмінностей щодо підтримки євроінтеграції немає. Жінки частіше за чоловіків демонструють невпевненість (не збираються голосувати або вагаються з відповіддю) як щодо вступу до ЄС, так і щодо вступу до НАТО. Найменшу підтримку союзів демонструють опитані з найнижчими доходами.
В цілому у кожному з регіонів більшість підтримує вступ до обох союзів, але найбільше бажаючих побачити Україну в складі ЄС та НАТО серед мешканців столиці та заходу.
Читайте також: Евакуйовані українці змушені сплачувати податки за землю та нерухомість
Опитування було проведене 22-23 листопада 2023 року серед 1000 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/02/bazar_rivne-1-392x272.jpg?x37420)
Рівненська Мунварта пообіцяла звільнити тротуари міста від вуличних торговців
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/11/kolony-392x272.jpg?x37420)
Мешканці Дніпра прикрасили свій під’їзд античними колонами
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/11/pogoda-13-392x272.jpg?x37420)