Скільки в Україні проживає людей з прізвищем “Путін”: історія прізвища

event 11:16 Четвер 12 Жовтня 2023 Суспільство

Прізвища можуть чимало розповісти про предків своїх володарів. Наприклад, прізвище президента росії має кілька версій походження. В Україні його носять чимало людей.

Як пише сайт koshachek.com, Путіло, Путя та Путята – давньоукраїнські нецерковні імена, які були широко поширені в минулі століття. Батьки новонароджених дітей додавали ці церковні імена до імені своєї дитини, отриманого нею при хрещенні.

Пізніше на їх основі й могло виникнути прізвище Путін.

Читайте також: Україну накриє потужна чотириденна магнітна буря: як вберегтися

За однією з версій, такі нецерковні імена могли давати дитині, яка народилася в дорозі — під час переїзду або подорожі.

Також, можливо, в основі прізвища Путін лежить слово “путящий” — корисний, тямущий, придатний, порядний. Водночас у словнику Даля Путна означає безглузда людина.

Ще одна версія походження прізвища Путін пов’язана зі словом «шлях».

Можливо, таке прізвисько, яке потім трансформувалося на прізвище, отримували люди, яким не сиділося на місці. Путін, той який часто перебуває у дорозі — або за схильністю характеру, або за родом діяльності.

Прізвище могло також стати скороченням від фінського прізвища Путяйнен. Крім того, прізвище Путін досить поширене в північній Італії. Слово «путі» з латинської перекладається як «дитина», а “путін” — як «дитячий». “puta” у перекладі з іспанської також означає “повія”. А ось по-литовськи putinas – калина.

Водночас за даними інтерактивної карти на сайті “Рідні”, в Україні може проживати 93 особи з прізвищем Путін(а). Найбільше її носіїв зафіксовано у Запорізькій області.

Цікаво, що серед українських Путінів щонайменше шість осіб є тезки президента рф. Один такий Володимир Путін родом із Хмельницького. Він розповів, що раніше в нього було інше прізвище, але понад 20 років тому він його змінив. Таке рішення чоловік прийняв майже в жарт за застіллям із друзями.

Хмельниччанин також розповів, що восени 2020 року на нього було скоєно замах, нібито з політичних мотивів.

Останні новини
27.05.2024, Понеділок
26.05.2024, Неділя
25.05.2024, Субота
24.05.2024, П’ятниця
23.05.2024, Четвер
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward