Суспільство

Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів: експертка з мобілізаційних питань

Якщо військовозобов’язаний не встиг оновити свої дані за 60 днів, йому загрожує відповідальність.

Як повідомила “Суспільному” рівненська експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталія Печериця, на законодавчому рівні посилили адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.

“До тих порушників, які не встигнуть протягом 60 днів оновити свої дані, будуть застосовувати адміністративний штраф. Це від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. До речі, тим, хто ігнорує цей обов’язок, повістки будуть надсилати за будь-якою адресою, яка є в базі ТЦК. І ця повістка буде вважатися належним чином врученою. А коли людина оновить дані, то вона уникне відповідальності і не отримає цього штрафу”, – зазначила Печериця.

Читайте також: Франція та Німеччина на спільному засіданні обговорять нову підтримку для України

Вагомих причин невчасного оновлення даних, які можуть людині пробачити, у законі про мобілізацію не прописали. Ймовірно, як зазначає експертка, для того й визначили альтернативні способи оновлення даних. Наприклад, щоб завантажити застосунок “Резерв+” і оновити через нього дані. Можливо, цей 60-денний строк продовжать. Але наразі законом цього не передбачили.

“Постанова № 560 деталізує, які є поважні причини неприбуття по повістці. Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть когось із батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи баби, або близького родича дружини. І цією постановою чітко закріпили алгоритм дій: що треба людині зробити, якщо вона з поважних причин не прийшла по повісті”, – резюмувала експертка.

Читайте також: В Україну знову може повернутися пустельний пил

Вона пояснила, якщо людина має поважну причину, то не пізніше трьох днів, від визначених у повістці дати й часу, повідомити про причини неявки. Також закріпили обов’язок прибути потім упродовж семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім упродовж семи днів прибути. Інакше – буде штраф.

Представник військовозобов’язаного до ТЦК прийти не зможе. Закон цього не передбачає. Це стосується також людей, які за кордоном. Вони повинні оновити дані особисто.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

11 тригерів головного болю, про які ви могли не знати

Причини головного болю можуть бути різні. Зазвичай це перевтома, ГРВІ, високий артеріальний тиск, стрес, нестача…

4 години ago

Як правильно готувати кускус: простий та смачний гарнір

Кускус, популярний у багатьох кухнях світу, останнім часом став доступним і на полицях наших магазинів.…

6 години ago

Як почистити золоті прикраси: простий спосіб повернути блиск

Ваші золоті прикраси втратили свій блиск і вкрилися пилом? Не варто хвилюватися, адже є простий…

7 години ago

Названо помилки, через які саджанці яблунь зупиняються в рості

Молоді саджанці ніжні та вимогливі до умов вирощування. Вони досить просто можуть перестати рости. Помилки…

8 години ago

Telegram — це загроза українській національній безпеці, – Буданов

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов вважає месенджер Telegram загрозою українській національній безпеці,…

9 години ago

На Закарпатті прикордонники затримали чоловіків, які п’ять днів блукали лісами

На Закарпатті чотирьох ухилянтів, які 5 днів блукали горами, затримали. Чоловіків, які планували перепливти Тису,…

9 години ago