НБУ озвучив обсяг боргу за проблемними кредитами під час війни

event 14:39 Середа 03 Січня 2024 Суспільство

В Україні зріс обсяг непрацюючих бізнес-кредитів у банківському секторі за час повномасштабного вторгнення. Частка підскочила до 44% на початок жовтня 2023 року, до 359 млрд гривень.

Про це йдеться у грудневому звіті про фінансову стабільність, інформує пресслужба Національного банку, пишуть Новини Live.

Детальніше про проблемні кредити

Згідно з дослідженням фахівців Нацбанку щодо структури непрацюючого портфеля банківської системи і перспектив відновлення платоспроможності позичальників. Війна перервала тенденцію зниження NPL (рівень непрацюючих кредитів).

Щоб визначити чинники кредитних втрат у корпоративному портфелі, НБУ опитав 20 банків, що є учасниками цьогорічної оцінки стійкості та врахував відомості про кредити. Що визнані дефолтними у результаті оцінки якості активів (AQR).

Як випливає з дослідження, близько третини “воєнних” NPL (кредитів, що стали непрацюючі за період повномасштабної війни). Були спровоковані пошкодженнями, руйнуваннями або окупацією виробничих потужностей.

60% — у зв’язку з фінансовими складнощами клієнтів, що прямо не спричинені окупацією чи руйнуванням. У таких клієнтів є найвищі шанси порівняно з іншими відновити графік обслуговування кредитів з відновленням економіки.

Також у дослідженні дійшли висновку, що перспективи відновлення платоспроможності боржників, більша частина активів яких втрачена чи розташована на окупованих територіях чи в “гарячих точках”, банки оцінюють песимістично. Відповідні кредити зарезервовані на понад 77%.

Водночас, більш ніж три чверті клієнтів-позичальників, потужності яких не зачепили воєнні дії, надалі обслуговують борг після реструктуризації NPL, часто разом з тілом кредиту.

У цілому банки вчасно оцінюють кредитні втрати та належно відображають — 55% перевірених кредитів визнали дефолтними до прострочення заборгованості на понад 90 днів.

Читайте також: Прожитковий мінімум та пенсії зросли: якими будуть суми та коли індексація

“Маючи досвід попередніх криз, банки підвищили стандарти кредитування і проактивні в реструктуризаціях. Наразі вже реструктуровано 73 млрд грн, або понад 89% визнаних до оцінки стійкості “воєнних” NPL”, — наголошується у дослідженні ринку.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward