Кирило Буданов: повна біографія головного розвідника України

event 20:57 Понеділок 30 Січня 2023 Біографії
Kyrylo Budanov

Кирило Буданов – керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Український воєначальник, який бачив війну своїми очима. Учасник бойових дій на Луганщині та Донеччині. Один із небагатьох, хто відкрито передбачав наступ Росії у лютому 2022 року. Генерал-майор, який візуалізує майбутній розпад держави-терориста.

Буданов Кирило Олексійович народжений у Києві 4 січня 1986 року. Зараз йому 37 років. Навчався в Одеському інституті Сухопутних військ і у 2007 році здобув військову освіту. Після випуску служив у підрозділах спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО). Це розвідувальний орган Міноборони, який здійснює добування, аналітичне опрацювання, оброблення і надання розвідувальної інформації і працює в національних інтересах України.

Російсько-українська війна

У 2014 році з початком російсько-української війни Кирило приєднався до військ АТО.  На полі бою отримав поранення (два поранення середньої тяжкості й одне важке). З 2018 року виконував спеціальні завдання, інформація про які засекречена. Вже з середини 2020 року обіймав посаду заступника директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України.

Kyrylo Budanov ofitser

А 5 серпня 2020 року Володимир Зеленський видав указ про призначення Буданова Кирила Олексійовича начальником ГУР МО. Кирило очолив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та комітет з питань розвідки при Президентові України.

У вересні 2022 року Буданов брав участь в операції з наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та РФ, коли додому повернулися 215 українських захисників, у тому числі понад 100 бійців і командирів «Азова».

Кирило Буданов (праворуч) зі звільненими з полону військовими

Передбачення вторгнення

21 листопада 2021 року Кирило Буданов в інтерв’ю американському військовому виданню «Military Times» прокоментував про заплановану на кінець січня або початок лютого 2022 року масштабне вторгнення Росії до України. Зазначив, що війна буде набагато руйнівнішою, ніж 2014 року. Невдовзі після публікації цього інтерв’ю російське керівництво звинуватило Україну в підготовці до «силового сценарію розв’язання конфлікту на Донбасі». Буданов Кирило відкрито висловлювався про можливий тоді напад, керівництво країни натомість відмовлялося від його слів. 

Реакція на війну в особистому житті

Про сприйняття початку повномасштабної війни в особистому житті Кирила поділилася його дружина в інтерв’ю з «ELLE.UA».

«Ввечері 23 лютого чоловік сказав мені, що о 5:00 ранку почнеться повномасштабне вторгнення. Ми зібралися і поїхали до нього на роботу, і з того часу ми перебуваємо не вдома. Сказати, що готувалися якось особливо, не можу: документи, телефони, комплект одягу на певний час. З тим і поїхали. Уже ввечері я спостерігала за підготовкою перших груп спецпризначенців, які мали вирушити у Гостомель, за видачею зброї й амуніції. Усі перебували в очікуванні, о 12-й ночі хлопці їли гамбургери з McDonald’s. І були готові до бою».

Kyrylo Budanov zhinka
Маріанна Буданова – дружина Кирила

Вона додала, що роздумів про те, щоб покинути країну в них не було. І вона особисто не хотіла нікуди їхати від родини. Вони весь час разом перебували і перебувають у Києві.

Росія на мапі світу

Буданов передбачає перемогу України у війні, повернення усіх території, які були у складі України 1991 року, та чітко розглядає розпад Російської Федерації. Про ці наміри та переконання може свідчити мапа, на якій Кирило сам позначив території держави-агресора ще у березні 2022 року. Ця карта є його у кабінеті, а відколи її зображення потрапило у мережу російські експерти, журналісти та інші пропагандисти видали притаманну їм реакцію у своїх ЗМІ.

karta-budanova
Зображення карти Буданова з його позначеннями кордонів

На карті позначено, що Курська та Бєлгородська області Росії повинні відійти Україні, Калінінградська область Німеччині, Карелія Фінляндії, а Курильські острови Японії. Сама ж Росія розвалиться на кілька великих частин.

На святкування 37-річчя колеги подарували Кирилові торт у вигляді тієї ж карти.

Kyrylo Budanov den narodzhennia
Фото Кирила з подарованим тортом на його 37-річчя

Замахи на вбивство

У 2019 році на Буданова було скоєно замах. У Голосіївському районному суді Києва довели, що 4 квітня 2019 року нападники виконували завдання спецслужб Росії: здійснили спробу закласти під автомобіль службовця вибуховий пристрій.  Вибухівка спрацювала в момент кріплення і засудженому відірвало зап’ястя руки, згодом він помер у лікарні. Автомобіль Кирила Chevrolet Evanda вибухнув. Буданов та його рідні не постраждали.

За інформацією прокуратури, замаху на вбивство передувала ретельна та тривала підготовка. Нападники використали підроблені паспорти і водійські посвідчення громадян Киргизької Республіки, слідкували за можливими місцями перебування та маршрутами пересування потерпілого, виготовили саморобний вибуховий пристрій, а також придбали вогнепальну зброю і боєприпаси.

Суд Києва засудив двох громадян Росії до 7 і 8 років ув’язнення. За словами журналіста Юрія Бутусова, це була спроба помсти за вдалий рейд українських розвідників в окупований Крим у серпні 2016 року. Під час того рейду у складі спецпідрозділу був Буданов разом з Максимом Шаповалом. Його росіяни вбили в Києві у 2017 році, заклавши бомбу під автомобіль.

Про ще один замах на вбивство повідомили у грудні 2022 року.

Керівник СБУ Василь Малюк в інтерв’ю з телеканалом 1+1 заявив, що РФ готувала замахи на голову ГУР Буданова та міністра оборони Резнікова.

«Росіяни постійно працюють над замахом на главу СБУ. Ми не все розповідатимемо, оскільки вони також навчаються на своїй ганебній практиці. Працюють вони не тільки щодо мене, а щодо багатьох високопосадовців у нашій країні. Відносно нещодавно була підготовка замаху на мого побратима Кирила Буданова та міністра оборони Резнікова»,

зазначив він.

Сім’я

Кирило Буданов одружений з Маріанною. Вони познайомилися незадовго до початку подій на Майдані у 2014 році.

Маріанна також народилася у Києві. За освітою психолог, здобула ступінь магістра. Рік тому Маріанна балотувалася в депутати від партії Віталія Кличка «Удар».

Нині вона є радницею Віталія Кличка з питань виявлення та запобігання корупції у сфері молодіжної політики та спорту. З 2015 до 2017 року займалася волонтерською діяльністю в Головному військовому шпиталі, що на Госпітальній у Києві. Але волонтерство не покинула і зараз.  

Військові досягнення

Кирило Буданов з 3 квітня 2022 року має військове звання вищого офіцерського складу – генерала-майора. До цього він йшов з 2007 року, коли отримав лейтенанта.

Також має такі нагороди, починаючи з останніх отриманих:

  • Хрест бойових заслуг (23 серпня 2022) – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, вірність військовій присязі.
  • Орден «За мужність» I, II, III ст.
  • Медаль «Захиснику Вітчизни».
  • Відзнаки Міністерства оборони України – нагрудний знак «За військову доблесть», нагрудний знак «Знак пошани», медаль «За особисті досягнення» II ст., пам’ятний знак «За воїнську доблесть».
  • Відзнаку Начальника Генерального Штабу Збройних сил України – нагрудний знак «Учасник АТО».
  • Заохочувальна відзнака Головного управління розвідки Міністерства оборони України «За мужність при виконанні спецзавдань».
  • Орден святого великомученика Юрія Переможця (8 листопада 2022).
  • Орден Архистратига Михаїла II ступеня (30 жовтня 2020).
Автор:
Останні новини
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
11.04.2024, Четвер
10.04.2024, Середа
09.04.2024, Вівторок
08.04.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward