Кого торкнеться перерахунок пенсій у червні та липні: хто отримає найбільше

event 17:17 Середа 12 Квітня 2023 Суспільство

У березні в Україні було проведено масштабну індексацію пенсій, під час якої підвищення виплат торкнулося понад 10 млн українців. Але деяким пенсіонерам підвищення пенсій проведуть улітку – у червні та липні, пише видання На пенсії.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Що стосується червневого перерахунку, то тут йдеться про те, що саме у червні будуть виплачені пенсії заднім числом пенсіонерам, що працюють, яким перерахунок проводять з 1 квітня.

Про це в ефірі телемарафону заявила Олена Охріменко, директор Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України.

“Перерахунок працюючим пенсіонерам пенсій буде зроблено з 1 квітня, як це і передбачено законодавством. Проте проіндексовані виплати вони зможуть отримати лише у червні, разом із доплатою за квітень та травень”, – сказала Охріменко.

Це зі зміною правил звітності страхувальників про сплату єдиного внеску обов’язкове пенсійне страхування з щомісячної на щоквартальну.

Інформація за перший квартал 2023 року надійде до органів Пенсійного фонду вже у другій половині травня. Тому й підвищені пенсії українці зможуть отримати лише у червні.

А ось у липні 2023 року буде проведено черговий перерахунок пенсій для державних службовців, науковців, працівників органів місцевого самоврядування.

Читайте також: Ще одна категорія військових зможе отримати статус осіб з інвалідністю

Пенсії мають збільшитися на 19,7%. Але сума підвищення у грошовому еквіваленті для кожного українця буде різною. Підвищення пенсії залежить від рівня початкової суми: чим вища пенсія, то більшим буде підвищення. Тому державні службовці та вчені отримають різну кінцеву суму після індексації.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward