Як вибрати бездротові навушники

event 17:57 Понеділок 15 Січня 2024 Суспільство

Ще кілька десятиліть тому безпровідний навушник можна було побачити хіба що у шпигунських фільмах про Джеймса Бонда. А сьогодні такі є чи не в кожної дитини. Переваги бездротових моделей очевидні. Вони ніяк не обмежують свободу рухів, мають додаткові функції, які недоступні класичним провідним навушникам, і доступні в дуже широкому ціновому діапазоні, що дозволяє кожному підібрати собі оптимальну пару. Проблема в тому, що варіантів на ринку сотні, і інколи не зовсім зрозуміло, чим же вони відрізняються, і яку модель варто купити. В цьому матеріалі ми розберемо деякі ключові параметри, на які варто звернути увагу перед купівлею.

Чим відрізняються безпровідні навушники

Зазвичай вибір починається з визначення оптимального типу конструкції. Це можуть бути:

  • Повнорозмірні навушники з габаритними чашами, амбушури яких повністю закривають вухо
  • Накладні моделі меншого розміру, які просто прилягають до вуха. Відзначаються значно меншими розмірами та вагою відносно повнорозмірних.
  • Вакуумні навушники та вкладиші. Дуже компактні та легкі навушники, які просто вставляються у вухо, і тримаються там завдяки ефекту вакууму та спеціальним амбушурам. Оптимальний вибір для щоденного використання.

Ми не згадали про TWS-навушники, які є дуже популярними на сьогодні, оскільки формально вони підпадають під категорію вакуумних/вкладишів. Також варто поговорити про тип підключення безпровідних навушників до джерела звуку, оскільки можливі варіанти:

  • За допомогою технології Bluetooth. Це оптимальний варіант для використання в парі з телефоном чи плеєром. Зверніть увагу, що існує чимало алгоритмів передачі сигналу по Bluetooth, які відрізняються бітрейтом та якістю передачі. Це важливо, якщо ви хочете насолоджуватися музикою в найвищій якості без втрат.
  • По радіоканалу. Такий тип підключення менш поширений, його зазвичай використовують в геймерських моделях, навушниках для ТВ та спеціалізованих гарнітурах для call-центрів. Перевагою радіосигналу є більший радіус дії, висока стабільність та значно менша затримка, що критично важливо для активного геймінгу та перегляду фільмів і серіалів. Для підключення в комплекті вони мають спеціальний передавач, який підключається до джерела через порт USB, що робить неможливим використання таких навушників з телефоном чи планшетом.

Додаткові функції бездротових навушників

Існує декілька основних функцій, які значно розширюють можливості бездротових навушників. Для початку це звичайно ж активне шумозаглушення, яке дуже позитивно впливає на акустичний комфорт при прослуховуванні музики на вулиці, в транспорті чи в людних місцях. Крім того, слід сказати про вбудовані мікрофони, завдяки яким можна спілкуватися по телефону. Також не зайвими будуть вбудовані органи керування на самих чашах навушників. Це можуть бути фізичні кнопки або сенсорні панелі, які сприймають жести. З їх допомогою можна керувати відтворенням, гучністю, відповідати на дзвінки не дістаючи телефон з кишені. Також корисною фішкою є так званий multipount, тобто здатність підключатися одночасно до двох девайсів.

Якщо ви плануєте використовувати навушники під час занять спортом, зверніть увагу на спеціалізовані моделі з додатковим кріпленням та захистом від пилу та води. Також важливим критерієм для вибору є автономність. В середньому компактні TWS-моделі можуть пропрацювати від одного заряду до 6-8 годин, плюс ще декілька циклів зарядки забезпечує комплектний кейс. Повнорозмірні навушники завдяки більшим акумуляторам працюють 50-60 годин і більше без підзарядки. Але врахуйте, що робота алгоритмів ANC зменшує ці показники приблизно на чверть.

Автор:
Теги:
Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward