Як мінімізувати ризики при оренді квартири

event 12:26 Понеділок 16 Січня 2023 Суспільство

Багато людей прагнуть переїхати до великих міст. Але не кожен має змогу придбати квартиру в Києві. Тим паче, що нерухомість в столиці коштує дуже дорого. Натомість набирає популярності довгострокова оренда квартир Київ. Це має сенс. Адже, по-перше, таким чином можна забезпечити себе житлом за відносно невеликі кошти. По-друге, швидко змінити місце проживання за потреби.

Правила складання договору

Не важливо, на який термін знімається житло, варто обов’язково укласти договір оренди. Завдяки цьому ви точно будете знати, на яких умовах заїжджаєте в приміщення, які меблі та побутова техніка мають бути в наявності, скільки грошей потрібно сплачувати за проживання.

Серед обов’язкових пунктів:

  • предмет договору;
  • повна адреса квартири;
  • вартість оренди;
  • обов’язки сторін;
  • правила оплати комунальних платежів.

Житлове майно, яке здається в оренду разом з нерухомістю (техніку, меблі, предмети інтер’єру), варто описувати в додатку. Також в договорі можна прописати окремим пунктом, як розв’язувати питання, якщо, наприклад, пральна машина перестала працювати або у стільця зламалася ніжка.

Можливі ризики

Частіше за все проблеми з орендою виникають через погану перевірку документів. Людина, з якою підписується контракт, повинна мати всі папери, що підтверджують її право власності на житло. Якщо є співвласники, вони повинні надати письмову згоду щодо оренди. В іншому випадку договір можна буде визнати недійсним.

Також у разі довгострокової оренди варто перевірити квитанції за комунальні платежі. Інакше можна потрапити в ситуацію, коли доведеться погашати заборгованість замість господаря.

Краще за все звернутися за допомогою до агентства нерухомості. Кваліфіковані рієлтори допоможуть підібрати відповідну квартиру та укласти угоду. Але можна знайти житло і самостійно.

На сторінках country.ua ви знайдете безліч пропозицій, серед яких точно ховається квартира вашої мрії. Слідкуйте нашим рекомендаціям, уважно перевіряйте житло та укладайте безпечні угоди.

Автор:
Останні новини
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
01.02.2023, Середа
31.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward