Як дійсно відпочити та відновитися протягом відпустки: практичні поради

event 11:04 Четвер 21 Вересня 2023 Суспільство

Цілий рік ми мріємо про відпустку. Але коли настають ці омріяні 1-2 тижні відпочинку – виявляється, що відновитися за них просто неможливо.

Це нормально, адже позаду цілий рік втоми. Покращити ситуацію можна, якщо дотримуватися певних правил відпочинку. Це підвищить ваші шанси відновити сили так само як реєстрація в казино Ельдорадо підвищує шанси на виграш. 

Розказуємо, як організувати свою відпустку, щоб отримати від неї максимум користі.

Підготуйтеся до відпочинку

Чи буває у вас так, що думка про відпустку викликає стогін “я вже занадто втомилася”? 

Насправді організація відпустки – це серйозна задача. Її складність часто ігнорують, сприймаючи відпустку як синонім слова “відпочинок”. Тоді як вона включає велику кількість самої справжнісінької роботи:

  1. Організація відпочинку: вирішити, куди їхати, вибрати місце проживання, придбати квитки, одяг, підготувати колег до відсутності і т.д. Все разом – це робить час перед відпусткою піковим за навантаженням.
  2. Дорога. Багато хто погано реагує на довгі та незручні переїзди. Зараз, коли літаком можна скористатися лише за кордоном – це особливо актуально. Доба в автобусі чи поїзді точно не додає сил.
  3. Активність. Якщо після активного робочого життя тут же зануритися в активний відпочинок – організм взагалі не помітить різниці. Навантаження завжди є навантаження, навіть якщо вони вам подобаються. 
  4. Нагляд за дітьми. Якщо ви їдете відпочивати з дітьми – це взагалі складно назвати повноцінним відпочинком. Діти потребують постійного нагляду та розваг. Вони не стануть лежать з вами у шезлонгу – і вам не дадуть. Якщо раніше нагляд за малими можна було розділити з батьком дітей – то зараз і такої можливості немає, якщо ви відпочиваєте за кордоном.

Враховуючи все це, рекомендуємо спершу… відпочити перед відпусткою. Спробуйте вирішити всі організаційні та робочі питання за тиждень до відпустки. Щоб в останні дні не відчувати себе на грані зриву від того, скільки завдань валиться одночасно.

Між роботою та поїздкою дайте собі 1-2 дні, коли зможете просто відіспатися. Налаштуйтеся на повільний ритм життя, відключіться від турбот. Це допоможе повноцінно відновитися у відпустці.  

Відпочиваєте? Відпочивайте!

Ось ТОП порад, які допоможуть перетворити відпустку на відпочинок:

  • Залишіть роботу на роботі.

Навіть найменша робота – це все одно робота. Вона змушує психіку мобілізуватися, “вибиває” нас з ритму відновлення. Тому одразу відмовтеся “доробити щось у відпустці”, перевіряти робочу пошту, відповідати на звернення колег і т.д.

Ви не зобов’язані цим займатися у свій вільний час. 

  • Відключіть телефон. 

Травмуючі новини? Скарги від подруги, яка зовсім задовбалася? Родичі, які дзвонять щотижня, щоб розказати, як жити? Приберіть це все зі свого життя хоча б на час відпустки. Скажіть усім, хто вам набридає, що поїхали у відпустку, знаходитеся в роумінгу, маєте поганий зв’язок. Хтось не зрозумів? Просто не підіймайте трубку, якщо не впевнені, що цього хочете. 

  • Розділіть відпочинок з кимось, хто візьме на себе частину задач.

Відпочиваєте з дітьми? Відправтеся у відпустку з подругою чи родичкою, яка теж має дітей. Розподіліть час так, щоб одна з вас приглядала за спільними потомками. А друга могла в цей час нарешті подрімати у шезлонгу чи побродити на природі.

  1. Одразу заплатіть за все, що позбавить турбот

У нашому дитинстві батьки купували найдешевшу путівку на море, щоб потім цілковито задовбатися приготуванням їжі, життям без вентилятора та іншими сумнівними “зручностями”. Не треба так. Економія не замінить відновлення сил.

Заздалегідь подумайте про речі у відпустці, які вимагатимуть від вас максимум втручання. І… заплатіть, щоб ними займався хтось інший. Оберіть готель з аніматорами, які на кілька годин приглянуть за дітьми. Оплатіть повноцінне харчування. Придбайте екскурсії, в яких питання дороги та проживання повністю лежать на організаторах.

Автор:
Теги:
Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward