Чому Івана Купала відзначається 7 липня і в чому суть цього свята

event 10:23 Вівторок 05 Липня 2022 БЛОГ

Щорічно 7 липня українці відзначають Івана Купала. Попри язичницьке походження свята, його відзначають багато православних українців, щоб долучитися до веселих звичаїв і згадати традиції наших предків, пише уніан. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Чому Івана Купала відзначається 7 липня

Достовірно невідомо, коли і як саме відзначався Івана Купала в язичницьку епоху. Відомості про це не збереглися.

За старим (юліанським) календарем Івана Купала випадав на 24 червня. Саме в цю дату свято відзначалося після хрещення Русі. Язичники, ймовірно, прив’язували це свято до літнього сонцестояння. Після встановлення григоріанського календаря Івана Купала став відзначатися 7 липня, що віддалило його від дня літнього сонцестояння.

Що 7 липня відзначає церква

Православна церква 7 липня (24 червня за старим стилем) відзначає Різдво Іоанна Предтечі. Церква завжди намагалася боротися і святом Купала і виступала проти язичницьких традицій свята.

Під тиском церкви відбулося “об’єднання” свят на одну дату. Священики сподівалися, що люди забудуть язичницьке коріння і традиції Івана Купала, і почнуть відзначати християнське свято.

Тепер Івана Купала має одну дату з Різдвом Іоанна Предтечі і ім’я святого в назві. Проте традиції свята не були забуті і відзначаються досі. Попри опір церкви, язичницькі звичаї Івана Купала дуже полюбилися народу і збереглися крізь століття.

Івана Купала: традиції та суть свята

Святкування Івана Купала має магічний характер – ритуальні очищення вогнем, ворожіння, ворожіння, ігри. Відзначають Купалу за ніч до 7 липня. Найвідоміші традиції свята – купальські купання в річках і озерах, заплітання вінків і стрибки через високе багаття.

Івана Купала – популярна дата для ворожінь. Дівчата в цю ніч ворожать на кохання. Закохані пари разом стрибають через багаття: якщо вони не розтиснули руки, то їхні стосунки будуть міцними. Багато українців намагаються відшукати в цю ніч міфічну квітучу папороть. 

Початкова суть свята полягала в прославлянні цвітіння, родючості і самого життя. Слов’яни в цей день відзначали поворот сонця з літа на зиму. В сучасні часи багато людей не вкладають в це свято релігійного значення, а лише шанують звичаї пред

Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward