Бронювання гіг-спеціалістів і ФОПів: що кажуть у Генштабі і Міноборони

event 19:39 Четвер 23 Листопадаа 2023 Суспільство

У Генштабі і Міноборони не підтримали ідею бронювання ФОПів і гіг-спеціалістів.

Про це пише DOU із посиланням на коментар Міністерства економіки, яке затверджує бронюванння.

У Мінекономіки відповіли, відповідно до чинного законодавства, бронюватися можуть лише підприємства, установи й організації. Законом не передбачено бронювання ФОП та гіг-контракторів.

Коментар: Наразі державними органами, галузевими об’єднаннями, представниками бізнесу не висловлено змістовних, збалансованих і узгоджених пропозицій щодо внесення змін до статей 23-25 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“, – сказав заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

За його словами, станом на сьогодні Міноборони та Генштаб ЗСУ не підтримали пропозиції на розширення категорій військовозобов’язаних для отримання ними відстрочки і бронювання.

Коментар: Водночас інформуємо, що з метою правової оцінки можливості застосування норм цього закону до ФОП, Мінекономіки звернулося до Мін’юсту“, – додав Фоменко.

Читайте також: В одній з областей посилять перевірку документів чоловіків призивного віку

У проєктному офісі Дія City відповіли журналістам видання, що “законодавчих змін у цьому напрямі поки що не планується. Бронюванню підлягають лише спеціалісти у штаті, тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП”.

Згідно з останніми даними від IT Ukraine Association, в Україні зараз є 362 тисячі ІТвців. Із них у війську перебувають орієнтовно 5000, а заброньовано 3,5 тисячі.

Для довідки: що таке гіг-контракт

Це особлива форма залучення спеціалістів, яка поєднує в собі ознаки трудового та цивільно-правового договору. Простими словами, це коли співробітників не приймають в штат, а запрошують на конкретні проєкти і певні терміни.

Така форма договорів була запроваджена у зв’язку з розвитком цифрового ринку в Україні та створенням правового та податкового простору для IT-компаній під назвою Дія City.

На відміну від цивільно-правового договору з ФОП-ом, гіг-контракт передбачає права працівників на соціальні гарантії, такі як відпустка, лікарняний, декрет тощо.

Останні новини
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
15.02.2024, Четвер
14.02.2024, Середа
13.02.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward