12 корисних порад, як зігрітися вдома

event 08:32 П’ятниця 25 Листопадаа 2022 Суспільство
yak zihritysia

Багатьом українцям нині непросто зігрітися. 

Проблеми з опаленням та світлом через обстріли росіян дошкуляють вже, а ще навіть не почалася зима, тому перспектива подальших незгод лякає. 

Однак до всього потрібно бути готовими. 

“Час-Дій” зібрав для вас універсальні поради, як зігрітися, якщо у вас холодні батареї вдома чи не працює котел. 

Утепліть вікна та двері

Подбайте про вікна та вхідні двері, оскільки – це найбільші джерела тепловтрати. Вікна можна заклеїти скотчем чи енергоощадною плівкою. У дуже холодний період варто завісити їх чимось важчим, ніж штори – до прикладу, простирадлом чи навіть ковдрою, яка щільно прилягатиме, коли вам непотрібне буде денне світло. Перед дверима також варто повісити ковдру, аби тепло не виходило. 

Утепліть стіни та підлогу 

Килими на стінах не модні, але щільна натуральна тканина на стінах рятує від тепловтрати. Наші бабусі з дідусями знали, навіщо їх туди вішати. Про підлогу теж варто подбати – бажано застелити чимось максимально велику кількість відкритої підлоги. Особливо, якщо підлога з плитки. Оберіть найважливішу кімнату, яку потрібно зігрівати й де ви часто ходите – накидайте там якнайбільше ковдр, одягу тощо. Попитайте у когось з близьких – чи є у них такі непотрібні речі.  

Створіть вдома “кімнату тепла” чи навіть “зону тепла” 

Одну кімнату обігріти легше, тому облаштуйте там основу зону перебування усіх мешканців квартири. Хай це буде вітальня чи велика кухня, де всі сидять. Саме там зосередьте зусилля по обігріву – теплоізоляція вікон і батарей, утеплення стін і підлоги. А також – вмикання обігрівача. 

“Зона тепла” – тут простіше навести приклад

Такий ось “будиночок” – буде хорошим способом зберегти тепло. Фото з мережі

Якщо живете самі чи із другою половинкою, то створіть зону тепла в кімнаті навколо ліжка. Або ж в окремому кутку, де ви зможете проводити більше часу на кріслі, дивані чи за робочим столом. Відгородіть його від решти кімнати теплими ширмами, які можна зробити з ковдр чи іншого теплоізолюючого матеріалу. Зберігайте тепло саме там, якщо вам складно обігріти навіть кімнату. 

Японці взагалі використовують кітацу – столик, до якого прикріплена ковдра. Всередину встановлюється джерело тепла, що є чудовим обігрівачем. В Японії кітацу продаються вже з вмонтованим обігрівачем. За таким столиком працюють і їдять, коли вдома холодно. 

А ще хорошим варіантом може бути намет, в якому є обігрівач. 

Робіть зарядку

Наше тіло саме виробляє тепло і якщо його розігріти та запустити циркуляцію крові – краще переноситиме холод. Багато хто з нас не дбає про фізичну активність: виділіть 10 хвилин і розімніть всі свої м’язи та суглоби, аби кров понесла тепло. 

! Особливо приділяйте увагу великим м’язам – стегнам, спині, грудям – вони проганяють найбільше крові й найкраще розігріють тіло. Тобто на першому місці за ефективністю – присідання, потім віджимання та розгинання тіла.

Зробіть керамічний обігрівач на свічках 

Корисна річ, коли вдома немає світла й тепла, а грітися треба. Такий обігрівач підійме температуру в кімнаті на 2-3 градуси протягом 30 хв – 90 хв.

Його суть в тому, що керамічні горщики акумулюють тепле повітря від 3-5 свічок. Самі свічки ніколи не обігріють приміщення, але горщик перетворюється від них на гарячу батарею. Конструкцію краще помістити на широку металеву тацю, аби убезпечити себе від загоряння. 

Як зробити такий обігрівач, читайте тут.

Теплий одяг 

Потрібно одягати речі з шерсті, кашеміру чи вовни. Також хорошим вибором будуть усілякі кофти з флісу чи флісовою підкладкою – це не дуже дорого та добре зігріває. Візьміть за звичку носити термобілизну – вона не заважає, але зберігає додаткове тепло. Не давайте мерзнути ногам – цим багато хто нехтує, однак ноги – важливий центр кровообігу та терморегуляції. Тому захистіть їх теплими шкарпетками.  

Змініть раціон 

Відмовтеся від газованих напоїв та важкої на шлунок жирної їжі типу засмажених котлет, чипсів чи бутербродів. Організм витрачатиме багато сил на перетравлювання та залишить менше для обігріву себе самого. Їжте продукти, де багато заліза – бобові, чорний хліб, капусту, горіхи, печінку та рибу, або дієтичне м’ясо типу качки та яловичини. Залізо покращує циркуляцію крові та теплообмін. Обов’язково їжте гарячу їжу, а також супи – волога краще розподілятиме температуру всередині вашого організму, ніж сухом’ятка. 

Алкоголь не гріє – він лише створює ілюзію тепла зовсім ненадовго. Він порушує правильну циркуляцію крові, тож вам стане лише холодніше. 

Менше куріть – куріння звужує судити, що погіршує циркуляцію крові. Курці переважно виходять кудись “подихати” свіжим повітрям та стоять на місці. Це охолоджує організм.   

Готуйте в газовій шафі

“Духова кабіна” – не лише подарує вам смачну та корисну їжу, але й добре зігріє кухню, оскільки готує за рахунок гарячого повітря. У холодний період це значно краща альтернатива, ніж грітися газовими конфорками чи гріти їжу в мікрохвильовці.   

Духовка добре нагріває простір навколо себе

Гарячі напої

Кава та чай з ложкою цукру мають бадьорливу дію за рахунок кофеїну. Це покращить тонус організму та зігріє вас. Тепла чашка в руках також зробить свою справу – зігрівши руки. Додайте до чаю імбир – він має міцний зігріваючий ефект. 

Приймайте теплий душ, як тільки прийшли з вулиці, а не перед сном

Одразу після холодної вулиці вода швидко зігріє вас і розслабить. Не відкладайте прийняття душу на ближче до сну, адже тоді цей захід буде менш ефективним.

Користуйтеся грілками

Грілки – це не лише бабусині забаганки. У північних країнах Європи – це досить популярна річ. Є навіть дитячі іграшки з вмонтованими всередину грілками. Можете використовувати й звичайну пляшку з водою. Додайте у воду солі – так вона довше зберігатиме тепло. Грілками зігрійте ліжко, перед тим, як лягати спати. 

Грілки зараз бувають різні. Ось цей зайчик – це теж грілка.

Також не забувайте про спілкування

Від нудьги змерзнути завжди легше – а походи до друзів і рідних піднімуть настрій. Можливо ви отримаєте ще одну цінну пораду щодо обігріву оселі. А ще в гостях може бути тепліше, ніж у вас вдома 😉

Автор:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward