Стало відомо, яке фінансування може отримати Україна після вступу до ЄС

event 12:18 Середа 04 Жовтня 2023 ПОЛІТИКА

Вступ до Європейського Союзу дасть Україні право на отримання фінансування у розмірі 186 млрд євро протягом семи років.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на розрахунки фінансових наслідків у разі розширення блоку, пише Слово і Діло.

Чиновники Євросоюзу цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки у разі приєднання України, Молдови, Грузії та шести балканських країн, використовуючи існуючі правила для бюджету на 2021-2027 роки.

Фінансова вартість додавання дев’яти членів до існуючого бюджету може становити 256,8 млрд євро. Хоча розширення Євросоюзу може зайняти «десятиліття чи більше» і спричинить масштабні реформи існуючих бюджетних механізмів, воно все одно змінить фінансовий баланс усередині блоку.

“Усім країнам-членам доведеться більше платити та менше отримувати з бюджету ЄС. Багато держав-членів, які є чистими одержувачами, стануть чистими донорами”, – йдеться в документі секретаріату Ради ЄС.

За оцінками видання, з появою дев’яти нових країн-членів поточний бюджет збільшиться на 21% – до 1,47 трлн євро.

Якщо брати чинні правила, то Україна у разі вступу матиме право на отримання 96,5 млрд євро в рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років. Це може призвести до скорочення сільськогосподарських субсидій існуючим державам-членам ЄС приблизно на 20%.

Видання зазначає, що вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС буде найвідчутнішим: наша країна може стати найбільшим отримувачем допомоги.

Читайте також: На українців чекає подорожчання практично всіх груп продуктів: коли злетять ціни

Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах. У такому разі Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на це фінансування.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward