Пальмова олія у продуктах сприяє появі ракових клітин в організмі — дослідження вчених

event 18:04 Вівторок 16 Листопадаа 2021 Здоров'я

Вчені з Іспанії та США підтвердили, що одна з жирних кислот, що входять до складу пальмової олії, сприяє поширенню ракових клітин. Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі Nature. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив член Аграрного комітету Верховної Ради України Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Біологи з Інституту науки та технологій у Барселоні разом із колегами з навчальних закладів Іспанії та США провели експеримент, під час якого впливали високими концентраціями жирних кислот пальмової олії на ракові клітини людини, а потім підсаджували їх мишам. 

Результати показали, що одна з таких жирних кислот – пальмітинова кислота – сприяла поширенню клітин раку ротової порожнини та шкіри у мишей, хоч і не впливала на появу самої пухлини.

Читайте також: Кожен українець в рік споживає по 6 кілограмів пальмової олії

Дмитро Соломчук наголосив, що станом на початок року в Україні на обліку перебувають 1 млн 187,6 тисячі пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Політик припускає, що цифра могла б бути значно меншою якби використання трансжирів обмежили 10-15 років тому. 

Нардеп також нагадав українцям, що пальмова олія міститься у солодощах, кондитерських виробах, морозиві, фастфуді та інших харчових продуктах, виробництво яких можна здешевити таким чином.

Коментар: Станом на початок року в Україні на обліку перебувають 1 млн 187,6 тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Не виключено, що ця цифра могла б бути значно меншою, якби використання трансжирів обмежили 10-15 років тому.

Але краще пізно, ніж ніколи. Наш з колегами законопроект щодо обмеження використання трансжирів вже пройшов перше читання, його підтримали 304 депутата. Чекаємо остаточного прийняття. Це здоров’я нашої нації!“, – розповів Дмитро Соломчук.

За підрахунками вчених, 90% смертей від раку спричинені метастазами, тобто поширенням первинної пухлини на інші органи.

Нагадаємо, у ВООЗ, Верховній Раді України та Аграрному комітеті ВР підтримали ініційований Дмитром Соломчуком законопроєкт №5148 щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів, молока та молочних продуктів, зокрема продуктів дитячого харчування.

Останні новини
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward