Генсек НАТО закликав швидше надати необхідну зброю Україні

event 16:30 Субота 30 Вересня 2023 Війна

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що “оборона неможлива без оборонпрому”. Та закликав подбати, щоб Україна могла якнайшвидше отримувати необхідну їй сучасну зброю у достатніх обсягах.

Як повідомляє Європейська правда, про це він заявив у виступі на Форумі оборонних індустрій. Що проходив у Києві у п’ятницю 29 вересня.

Столтенберг відзначив героїзм українських військових в опорі російській агресії, що надихає увесь світ.

“Але самою лиш хоробрістю не зупиниш дрони, одним лиш героїзмом неможливо перехопити ракети. Україні потрібні спроможності – високої якості, у великій кількості і швидко”, – наголосив генсек, додавши, що “оборона неможлива без оборонпрому”.

Він зазначив, що за півтора року повномасштабної війни Росії проти України у багатьох союзників суттєво поменшало запасів на складах. Оскільки цю зброю віддали Україні. Він нагадав, що НАТО працює за своїм планом для оборонної промисловості, що передбачає спільне визначення потреб і підвищення взаємосумісності армій союзників.

Столтенберг додав також, що Агентство НАТО з підтримки і закупівель здійснює нагляд над кількома великими проєктами, у тому числі рамковими контрактами на 2.4 млрд євро на боєприпаси першочергового значення, у тому числі 1 млрд євро на закриття потреб у 155-мм артилерії, керованих протитанкових ракетах, боєприпасах для основних бойових танків.

Генсек НАТО відзначив, що Україна здійснила “блискавичні” інновації у своєму оборонпромі за час великої війни, “від дронів до сфери розмінування”.

“Чим сильнішою буде позиція України на полі бою, тим кращою буде її позиція за будь-яким столом переговорів. Це може звучати парадоксально, але зброя для України – це шлях до миру”, – наголосив Столтенберг.

Читайте також: Франція та Україна обговорили спільне виробництво зброї: деталі переговорів

Нагадаємо, 29 вересня у Києві відбувся Форум оборонної промисловості за участі понад 250 компаній з трьох десятків країн, що суттєво більше, аніж очікували за кілька днів до події. Від НАТО на заході була фізично присутня асистент генсека НАТО з оборонних інвестицій Венді Гілмор.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward