Фермери отримають 50% пільгу зі сплати мінімального податкового зобов’язання — Гетманцев

event 16:02 Понеділок 10 Січня 2022 ПОЛІТИКА

В Україні сплата мінімального податкового зобов’язання відбудеться у 2023 р., а кошти до бюджетів надійдуть через рік. Про це розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в матеріалі “Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ” на AgroPolit.com.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За його словами, виключення зі сплати мінімального податкового зобов’язання буде лише для сільського фермерського господарства розміром до 20 га — 50% пільга.

Коментар: Це господарство розміром до 20 га. Більше ніхто. Ми виступаємо за розвиток дрібного фермерства, тому йому і надали цю пільгу“, — наголосив він.

Данило Гетманцев додав, що від запровадження МПЗ очікують додаткові доходи до бюджетів місцевих громад та загального бюджету на рік від 10 до 12 млрд грн.

Коментар: “Якщо спадщина не успадкована і немає власника — то не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (якщо пай в оренді), або власник”, — додав Данило Гетманцев.

Нагадаємо, згідно з новим податковим законом, з 1 січня в Україні впроваджено нову систему оподаткування сільгоспвиробників та вводиться поняття “мінімальне податкове зобов’язання” (МПЗ).

Згідно із законом, мінімальне податкове зобов’язання обчислюється за формулою: МПЗ = НГО × S × К × М / 12.

  • НГО — нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації.
  • S — площа земельної ділянки.
  • М — кількість календарних місяців, протягом яких земділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
  • К — коефіцієнт, який становить 0,05.

Джерело

Останні новини
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
22.03.2023, Середа
21.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward