У Зеленського просять скасувати “карантин вихідного дня”

event 11:11 П’ятниця 13 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

На сайті президента зареєстрували петицію з вимогою скасувати “карантин вихідного дня”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Авторка петиції вважає, що введення такого карантину не вплине на динаміку поширення COVID-19, проте матиме катастрофічні наслідки для економічного й культурного життя суспільства.

У петиції зазначають, що:

1. Впровадження “більш жорстких обмежень”у вихідні дні за словами міністра” може тою чи іншою мірою стримувати розповсюдження вірусів”, однак такі обмеження жодним чином не впливають на динаміку розповсюдження хвороби.
2. Введення карантину вихідного дня, у випадку затвердження Урядом, матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності і закриття, з наступними наслідками:
• Масове звільнення десятків тисяч працівників, зокрема серед незахищених верств населення, жінок та молоді без джерел фінансування;
• Збільшення видатків Державного бюджету України і Державної служби зайнятості;
• Неможливість виконання своїх зобов’язань юридичними і фізичними особами-підприємцями, в тому числі щодо сплати орендних платежів, розрахунків з постачальниками товарів та послуг;
• Вкрай негативний вплив на ринок комерційної нерухомості;
• Значне зростання ризиків для банківського сектору через неможливість бізнесу і населення обслуговувати кредитні зобов’язання;
• Критичне зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів;
• Зупинення туристичних потоків і гальмування культурного, спортивного розвитку населення;
• Загострення соціальної кризи, що призведе до масштабного колапсу.
3. В Києві вже зараз введені обмеження роботи для закладів громадського харчування та розважальних закладів після 22:00, що вже зараз призвело до наслідків, зазначених вище, зокрема втрати прибутків, звільнення працівників, несвоєчасної сплати податків, збільшення звернень до Державної служби зайнятості та ін.

Коментар: “Представники бізнесу та експерти ринку висловлюють категоричний протест ініціативі введення “карантину вихідного дня” та вимагають:

  1. Не вводити в дію карантин вихідного дня, а в разі його введення скасувати!
  2. Скасувати в Києві та інших містах, центрах України заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу.
  3. При прийнятті законодавчих та нормативних актів суворо дотримуватись Конституційних гарантій на підприємницьку діяльність, працю, соціальний захист та гарантій на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади.
  4. Проводити консультації з громадськістю та представниками бізнесу кожного разу та з усіх питань щодо формування та реалізації державної політики згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010, зокрема щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, врахування органами виконавчої влади у своїй роботі пропозицій громадськості та бізнесу для розв’язання суспільно значущих проблем“, – йдеться у петиції.

Нагадаємо, для розгляду петиції президентом, необхідно за 90 днів зібрати 25 000 підписів громадян. Станом на 11 годину 13 листопада петицію підписали уже понад 17 000 осіб.

Читайте також: У нас багато що декларується на папері, але отримати це майже нереально – ресторатор про компенсації для бізнесу

Автор:
Останні новини
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
09.08.2022, Вівторок
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward